РФ відправляє на війну архаїчні невдалі танки з 1940 років
- Міністерство оборони держави-терористки навесні-2023 почало перекидати з Далекого Сходу військову техніку, яка була законсервована ще на початку 1990 років.
- Т-54 були взяті на озброєння радянською армією ще в другій половині 1940 років, а Т-55 — у 1958 році, однак розроблялися вони практично одночасно.
- З моменту появи броньовики постійно модернізувався, але навіть оновлені вони не зрівняються з сучасними броньовиками.
Російська Федерація розконсервувала застарілі танки, що були виготовлені у 40-50 роках минулого століття Т-54 та Т-55. Це архаїчні броньовики з критично низьким рівнем захисту, без далекомірів і балістичних обчислювачів. Вони мають примітивні приціли та неповноцінну систему стабілізації гармати. І у 90% випадків повністю згорають при пробитті.
Заборона розповідає про дані CIT та про головні недоліки і переваги техніки (так, вони теж є).
Росія зняла зі зберігання Т-54 і Т-55
Міністерство оборони держави-терористки почало перекидати з Далекого Сходу військову техніку, яка була законсервована ще на початку 1990 років. Йдеться про ешелон техніки, повідомили у розслідувальній групі Conflict Intelligence Team.
«Ми впізнали її як радянські середні танки сімейства Т-54/55: в одному ешелоні були як танки Т-54, так і танки, які можуть бути пізніми Т-54 або Т-55. Цей ешелон вирушив з міста Арсеньєв Приморського краю, в якому знаходиться 1295-та Центральна база резерву і зберігання танків. Раніше ми вже помічали відправку техніки звідти: так, у жовтні-2022 в Єкатеринбурзі було знято ешелон з танками Т-62М(В), який також вирушив з Арсеньєва. Зняття зі зберігання Т-54/55 зафіксовано вперше», — кажуть у CIT.
За інформацією розслідувачів, у період з червня по листопад 2022 року на базі в Арсеньєві зберігався щонайменше 191 танк, з яких більшість моделі Т-62. Однак їхня реальна кількість може бути значно вищою, адже це тільки та техніка, що була на відкритих ділянках, тож частина може знаходитися у критих ангарах.
Читати більше новин в TelegramТ-54/55: коротко про броньовики
Перші модифікації Т-54 були прийняті на озброєння радянською армією ще в другій половині 1940 років, а Т-55 — у 1958 році, однак розроблялися вони практично одночасно. Тож ці радянські танки входять до однієї лінійки бойових машин. Вони постійно модернізовувались (є близько 20 версій) та мали зміни у дизайні, але концептуально залишалися одним і тим же танком, пише Мілітарний.
Техніка досить схожа на Т-62. Головні зовнішні відмінності — прогалина між передніми першим та другим опорним катком, дульний компенсатор на кінці ствола гармати Д-10Т та специфічний випуклий ковпак радіатора на даху башти.
Головною особливістю 50-х «тешок» стала 100 мм гармата, яка була створена для боротьби із німецькими Pz.V Panther та Pz.V I Tiger.
Ці танки після розпаду СРСР дістались у великих кількостях на балансі збройних сил РФ та були сконцентровані у Східному воєнному окрузі. Більшість Т-54 були зняті з озброєння у 1994 році, але останні Т-55 замінили на більш сучасні Т-80БВ лише у 2010 році.
«Ключові недоліки Т-54 та Т-55 — це критично низький рівень захисту, відсутність далекомірів і балістичних обчислювачів, примітивні приціли та неповноцінна система стабілізації гармати», — пояснили експерти з озброєння.
При цьому деякі елементи підлягають швидкому осучасненню. Наприклад, старий нічний приціл ТПН-1-22 танку без особливих втручань може бути замінений на стандартний російський тепловізійний приціл із вбудованим лазерним далекоміром 1ПН-96МТ-02. Такі масово використовують на відновлених Т-62, а також на Т-72 і Т-80, що задіяні у боях в Україні.
Танки мають зварний сталевий броньовий корпус і литу вежу. Передня частина корпусу має нахил 60° для підвищення захисту, кажуть у Military Today.
На швидкості 12 км/год танк влучає з першого снаряду близько у 60% випадків. що є доволі високим показником для такої архаїчної машини. Всього Т-55 перевозить 43 снаряди, а Т-54 — 34.
З позитивного, випробування показали, що понад 90% танків Т-55 згорали вщент після пробиття. Максимальна швидкість теж доволі низька — 25 км/год по пересіченій місцевості.
З моменту появи Т-55 постійно модернізувався. Різні країни пропонують ряд програм модернізації, але навіть оновлені танки Т-55 не зрівняються з сучасними броньовиками.
«Навряд варто розглядати сценарій, коли модернізація Т-54/Т-55 буде проходити з широкою інтеграцією сучасних прицілів, лазерних далекомірів, ремоторизацій тощо, хоча відповідні проєкти у РФ були. Але технологічні строки цих програм, брак комплектуючих, які потрібні для виробництва та ремонту сучасних танків, вказує на те, що скоріше ці Т-54 та Т-55 отримають лише додатковий захист у вигляді блоків ‘Контакт’ приварених без урахування можливостей ходової частини та двигуна», — кажуть у Defense Express.
При цьому реальна кількість таких машин на звалищах РФ, як зазначає видання, може сягати 2800, але мова йде не про спеціалізовані бази зберігання, а про непридатні для цього відкриті майданчики.
Раніше Заборона розповідала про переговори України з німецьким оборонним концерном щодо продажу найсучасніших танків країни KF-51 Panther. ЗСУ можуть стати першою у світі армією, яка отримає їх на озброєння, а пробивають вони ледь не все.
Читати більше новин в Telegram