РФ ввела санкції проти України. Розповідаємо, кого вони стосуються
1 листопада 2018 року РФ запровадила економічні санкції проти України. Постанову підписав прем’єр-міністр країни Дмитро Медведєв. Про це повідомляє прес-служба уряду РФ. Рішення Медведєв – це виконання доручення президента РФ Володимира Путіна, який 22 жовтня 2018 року підписав указ про спеціальні економічні заходи «у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації». Під російські санкції потрапили 322 громадяни України, а також 68 компаній. Повний текст постанови.
Люди
У російський список санкцій потрапили старший син президента України Петра Порошенка Олексій, глава МВС Арсен Аваков, голова Нафтогазу України Андрій Коболєв, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, генпрокурор Юрій Луценко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, екс-прем’єр України Арсеній Яценюк, нардеп Дмитро Ярош, лідер ВО Свобода Олег Тягнибок. лідерка Батьківщини Юлія Тимошенко.
У списку також є голова експертної ради Міністерства культури та галерист Євген Карась. Є підозри, що у РФ хотіли ввести санкції проти Євгена Карася (куратор праворадикальної організації С14)
Компанії
Читати більше новин в TelegramБанк «Кредит Дніпро», EastOne Group та «Старлайт Медіа» (всі 3 компанії належать Віктору Пінчуку), гірничодобувний комбінат «Валки-Ільменит» та миколаївський порт «Нiка-Тера» (належать Дмитру Фірташу), хімзавод «Дніпроазот», афілійований з Ігорем Коломойським, концерн «Галнафтогаз» (управляє мережею АЗК «ОККО»), група компаній FOZZY Group («Сільпо»), фармацевтичні компанії «Фармак» та «БАДМ».
Що це значить
Рахунки, цінні папери та майно учасників списку санкцій, що є у РФ, підлягають блокуванню. Також заборонено виводити капітал громадян і компаній за межі РФ.
Реакція
«Можете мене привітати! Потрапив до санкційного списку ворогів Росії під №119 з 322 небезпечних громадян в дуже яскравій компанії. Ось, що означає мати повного тезку радикала і більш доступні дані! Тепер потрібно вгадати, я дійсно настільки небезпечний або нас вкотре переплутали», – заявив галерист Євген Карась.
У Національному банку сподіваються, що ведення санкцій не матиме впливу на макроекономічну стабільність країни. Про це під час брифінгу сказала перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова.
Нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка», глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв вважає, що санкції на нього не вплинуть.
Віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко, яка представляє Україну на переговорах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, не побачила в санкційному списку нічого нового, оскільки «всім підприємствам і так давно перекрито вхід на російський ринок».
Чому РФ це зробила
Це були санкції у відповідь. Справа в тому, що 2 травня 2018 року РНБО підтримала рішення про запровадження нових санкцій проти РФ та продовження вже наявних. Нові санкції запроваджені на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму в межах виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо. Також запроваджено санкції щодо осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти України, до протиправних дій проти громадян України, котрі незаконно утримуються в РФ, депутатів Державної Думи та членів Ради Федерації Федеральних Зборів РФ тощо.
Також 27 вересня 2018 року СБУ ініціювала нові санкції проти транспортних компаній РФ, які уклали контракти з «адміністраціями» ОРДЛО. Наприкінці серпня Кабмін затвердив список з 19 російських компаній, проти яких повинні бути застосовані санкції за незаконне будівництво Керченського мосту. У санкційних списках РНБО, які затверджували через анексію РФ Криму та агресію на Донбасі, – приблизно 1 800 фізичних осіб і 800 юридичних, більшість із них із РФ.
Читайте також: