Читаєте зараз
РФ зробила власні морські дрони: у ЗСУ пояснили, чим небезпечні

РФ зробила власні морські дрони: у ЗСУ пояснили, чим небезпечні

Ilona Kivva
Автор:

У РФ представили перший надводний дрон-камікадзе під назвою «Одуванчик». Його було замовлено Міністерством оборони Росії у кількості десяти бортів для проведення випробувань. Техніка, ймовірно, має пройти їх безпосередньо в зоні бойових дій, тобто на території України, пише Мілітарний.

«Конструктивно безпілотник дуже схожий на українські моделі, але російський дрон все ж має низку ключових відмінностей. Це може говорити про зовсім інші задачі, що будуть поставлені перед ним. Так, на корпусі відсутні видимі антени засобів зв’язку, а також оптичні пристрої спостереження та наведення на ціль. Відсутність камери, ймовірно, не дозволить використовувати безпілотник проти маневрових надводних цілей. Однак можна припустити, що його призначенням стане нанесення ударів по статичних об’єктах, таким як мости та порти», — пояснили експерти з озброєння.

Дослідний російський морський дрон Одуванчик, грудень 2023 року. Фото: KMZ

Заявлено, що безпілотник може нести бойову частину або інше корисне навантаження вагою до 600 кілограмів (для розуміння, дрон SeaBaby, яким було уражено Кримський міст у липні-2023, мав на борту 850 кг вибухівки). Максимальна дальність — 200 км на швидкості до 80 км/год. 

У Збройних силах України не виключають небезпеки, особливо для цивільних суден, каже речниця обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

«Розуміючи, що маємо справу з країною-терористкою, не можна виключати, що такі дрони будуть застосовані і проти цивільних суден. Даний сценарій цілком ймовірний, адже з боку РФ лунали заяви з приводу того, що якщо судноплавство з українськими портами продовжуватиметься, то їх будуть сприймати як законні військові цілі», — зазначила Гуменюк.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій