Читаєте зараз
Романа Поланскі судять у Франції: що зробив скандальний режисер

Романа Поланскі судять у Франції: що зробив скандальний режисер

Daniil Tsarevskyi
  • Роман Поланскі — франко-польський режисер. З найбільш відомих його кінокартин — «Піаніст», за якого він у 2003 році одержав Оскар.  
  • У 1978 році 90-річний митець втік із США після зізнання у зґвалтуванні 13-річної дівчинки.
  • Поланскі відмовився приходити на суд 5 березня 2024 року, в якому його звинувачують у наклепі проти британської акторки Шарлотти Льюїс.

Шарлотта Льюїс у 2010 році звинуватила режисера у зґвалтуванні. Роман Поланскі будував свій захист в тому числі на тому, що випадок 1977 року був поодиноким. Пізніше режисер в інтервʼю заявив, що звинувачення — це брехня і привів цитату Шарлотти від 1999 року, в якій вона нібито стверджує, що хотіла бути його коханкою. Після цього вона звинуватила його в наклепі й діло перейшло до французького суду.

Заборона розповідає про суд проти звинуваченого у зґвалтуванні Романа Поланскі.

Суд над Поланскі у Франції: що відомо

Суд у Парижі 5 березня 2024 року розпочав слухання у справі щодо наклепу проти франко-польського 90-річного режисера Романа Поланскі. У 2010 році британська акторка Шарлотта Льюїс звинуватила його у зґвалтуванні, пише The Guardian.

Вона розповідала, що піддалась сексуальному насильству зі сторони режисера на кастингу в Парижі у 1983 році, коли їй було 16 років. Пізніше вона зіграла у його картині «Пірати» 1986 року.

У 2019 році в інтервʼю журналу Paris Match Поланскі заперечив обвинувачення, а також процитував інтервʼю акторки за 1999 рік у News of the World, де вона каже, що зачарована ним і хоче бути його коханкою. Льюїс заявила, що цитата неточна і подала скаргу про наклеп. Французьке законодавство працює таким чином, що подібне звернення автоматично стає звинуваченням.

Читати більше новин в Telegram

БЛОК Поланскі має Оскар за «Піаніста» (2003 рік), а також відомий за фільмами «Дитина Розмері» та «Китайський квартал». 

Адвокати Поланскі звертались до автора статті Стюарта Вайта з проханням виступити свідком на судовому процесі. Зауважимо, що News of the World регулярно звинувачували у наклепі, а у 2011 році таблоїд закрився після обвинувачення співробітників у зламі телефонів.

Справа Саманти Ґеймер: чому режисер втік зі США

Поланскі з 1978 році не живе у США. Він покинув країну після того, як у 1977 році його звинуватили в зґвалтуванні в будинку Джека Ніколсона 13-річної фотомоделі Саманти Ґеймер. За свідченнями дівчини, Поланскі запросив її нібито на фотозйомку для французького Vogue, а потім напоїв алкоголем з наркотиками та примусив до орального та анального сексу.

Режисер був арештований, визнав свою вину та уклав угоду про пом’якшення вироку. Однак коли його випустили під заставу, втік до Франції. З того часу він перебуває у розшуку в США. Закони Франції виключають екстрадицію своїх громадян, тому Поланскі поки що уник покарання.

Згодом проти нього публічно висунули звинувачення ще кілька акторок та моделей, але Поланскі усе заперечував. Так, з 2017 по 2019 рік про це заявили ще три жінки, серед яких каліфорнійська художниця Маріанна Барнард та британська актриса Шарлотта Льюїс. До першої Поланскі нібито застосував сексуальне насилля, коли їй було 10 років, а перед цим попросив її позувати оголеною. 

Франція, Швейцарія та Польща відмовились екстрадувати Поланскі до США. У 2017 році феміністкам вдалось скасувати головування режисера на французькому «Оскарі» — премії «Сезар». На церемонії у 2020 році акторка Адель Генель протестувала проти отримання Романом нагороди за фільм «Офіцер і шпигун».

Раніше Заборона розповідала про звільнення Канґа Завойовника через гучний скандал із домашнім насильством. Актору загрожує рік вʼязниці через напад на колишню дівчину Грейс Джаббарі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій