'
Читаєте зараз
Ультраправі розігнали табір ромів у Києві. Детально

Ультраправі розігнали табір ромів у Києві. Детально

Сергій Сурепін

У суботу, 21 квітня, учасники ультраправої організації С14 розігнали табір ромів на Лисій горі у Києві. Після розгону вони спалили їхні намети та речі. Про це у Facebook повідомив координатор організації Сергій Мазур. Він опублікував фотографії спалених речей.

За словами Мазура, «ци…ан на Лисій горі більше немає». Також він розповів, що «вони [роми] не виконали вимогу, лише частина покинула табір у парку». Представник С14 додав, що його організація прибрала майже все сміття, демонтувала палатки та спалила їх.

Раніше, 19 квітня, Мазур опублікував запис про те, що «С14 з Муніципальною вартою разом з представниками РДА Голосієво вкотре висунили ультиматум залишити заборонену територію парку до завтра». Як відомо, муніципальна варта – це організація накшталт народних дружин, яка отримає фінансування від муніципального бюджету Києва. У склад цієї варти входять в тому числі учасники ультраправих рухів, серед них – С14.

Зараз поліція Києва не займається розслідуванням інциденту зі спаленням табору ромів на Лисій горі. Про це повідомляє видання 112.ua з посиланням на правоохоронців. У відомстві уточнили, що офіційно до них відповідна інформація не надходила, ніхто заяв не писав. На питання про те, чи планується перевірка факту спалення табору ромів на Лисій горі, в поліції зазначили, що це можливо тільки після офіційного звернення.

В той же час, у соцмережах С14 повідомили, що вони збираються продовжити аналогічні акції за тиждень.

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, у квітні 2017 року в Дніпровському районі Києва згорів табір, де проживали представники ромської національної меншини. Тоді роми вимушено залишили це місце до пожежі. Як стало відомо, їх змусили це зробити деякі депутати Київської міської держадміністрації за ініціативою лідера партії “Єдина сила” Володимиром Нетребенко. Таким чином політики хотіли нібито уникнути конфліктів під час пісенного конкурсу “Євробачення”, який проходив у травні. Головна локація конкурсу була розташована у Дніпровському районі.

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій