Читаєте зараз
Росгвардія на ТОТ: ГУР МО з’ясувало, яка функція у підрозділів

Росгвардія на ТОТ: ГУР МО з’ясувало, яка функція у підрозділів

Ilona Kivva
Автор:

Тимчасово окуповані українські території контролюють 35 000 силовиків «Росгвардії», доповіли у Головному управлінні розвідки міністерства оборони України (ГУР МО).

Всього на території України, за підрахунками розвідки, перебуває близько 462 000 російських солдатів. Тоді як на початку повномасштабного вторгнення їх численність оцінювали у близько 180 000-190 000.

«Така кількість військ на наших територіях дозволяє росіянам проводити ротацію: відводити ті частини й підрозділи, які втратили боєздатність, де чисельність особового складу менше 50%, у тилові райони. А після відновлення і поповнення вони знову виходять на лінію фронту», — зазначив Вадим Скібіцький.

Що стосується росгвардійців, їх структурно розподілили у бригаду, п’ять батальйонно-тактичних груп та 44 тактичні групи, інформують в Центрі національного спротиву. Решта – це більш ніж 100 зведених підрозділів зі співробітників ОМОН та СОБР. Їх на ротаційній основі завозять з РФ.

Підрозділи мають на озброєнні танки, артилерійські системи і вертольоти, які застосовують для придушення українського спротиву окупації. Також росгвардійці охороняли виборчі дільниці на ТОТ під час псевдореферендуму у вересні 2022 та псевдовиборів у вересні 2023.

Силовики проводять пропагандистські заходи у школах, патрулюють населені пункти на бойових броньованих автомобілях та в повному екіпіруванні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій