Російські мільярдери за місяць втратили $28 мільярдів. Звісно ж, через Україну
- Найбагатші російські бізнесмени за місяць втратили близько $28 мільярдів.
- Це відбулося на тлі падіння рубля та фінансових ринків до найгірших показників за останні два роки.
- А до цього, своєю чергою, призвели погрози влади країни-агресора Україні та НАТО.
Через ескалацію рівня шантажу Кремлем НАТО в питанні України у Росії стрімко впали курс національної валюти та фінансові ринки. Це, своєю чергою, призвело до того, що лише за місяць найбагатші російські бізнесмени сумарно втратили близько $28 мільярдів.
Заборона розповідає про крах фінансових ринків у Росії на тлі провокацій Кремля.
Падіння рубля і фінансових ринків Росії у січні 2022 року
У Росії спостерігається стрімке падіння рубля і фінансових ринків. А січень-2022 взагалі виявився один із найгірших місяців для фондового ринку РФ за останні два роки, пише російський Forbes.
З 12 січня приватні російські інвестори почали масово продавати валюту та цінні папери. Як пише російська служба BBC, своїх активів позбувалися не компанії чи фонди, а звичайні інвестори, які почали активно займатися торгами на біржі протягом останніх років. На такий крок вони пішли, коли стало зрозуміло, що США та НАТО не пристануть на ультимативні вимоги Кремля щодо так званих гарантій безпеки.
13 січня індекс Мосбіржі впав на 2.23%, а вже 18 січня падіння становило 6.5%. Востаннє обвал на російському фондовому ринку на понад 5% відбувався навесні 2020 року через початок пандемії COVID-19.
Читати більше новин в Telegram24 січня на тлі повідомлень про наміри НАТО збільшити свою військову присутність у Східній Європі у відповідь на загрозу вторгнення Росії в Україну, російські фінансові ринки продовжили падіння. За даними Forbes, індекс Мосбіржі впав на 4.81%, а індекс РТС — на 5.7%.
Окрім ринків, від ескалації геополітичної ситуації постраждав і російський рубль. 24 січня курс долара до рубля піднявся на 2% — до 79.30 рублів за долар, після чого Центральний банк РФ оголосив про припинення купівлі іноземної валюти на внутрішньому ринку.
Агресія Росії проти України: втрати російського бізнесу
Падіння фондового ринку відчутно вдарило по капіталу найбагатших бізнесменів країни-агресора. Так, за даними російського Forbes, з 20 грудня 2021 року до 25 січня 2022 року сукупні статки 104 російських мільярдерів скоротилися на $27.9 мільярда.
Найбільших втрат зазнав основний власник компаній «Новатэк» та «Сибур» Леонід Міхельсон. Його капітал скоротився на $2.1 млрд — до $25.5 мільярдів.
Другим після нього йде член ради директорів «Новатэк» та «Сибур» і один із найближчих соратників Путіна — Геннадій Тимченко. Його статки впали на $1.9 млрд — до $22.8 мільярдів.
До переліку російських мільярдерів, які втратили понад $1 млрд, також увійшли:
- Сулейман Керімов, його сім’я володіє компанією «Полюс Золото» — мінус $1.8 млрд (до $13.1 млрд);
- Олексій Мордашов, власник «Северсталь» — мінус $1.7 млрд (до $24.5 млрд);
- Денис Свердлов, засновник Arrival — мінус $1,6 млрд (до $1.9 млрд);
- Андрій Мельниченко, власник Сибірської вугільної енергетичної компанії та «Еврохим» — мінус $1.5 млрд (до $23.9 млрд);
- Олег Тіньков, засновник TCS Group — мінус $1.43 млрд (до $5.4 млрд);
- Віктор Рашніков, голова Магнітогорського металургійного комбінату — мінус $1.3 млрд (до $11.3 млрд);
- Михайло Фрідман, співвласник LetterOne та «Альфа Груп» — мінус $1.12 млрд (до $13.9 млрд);
- Володимир Потанін, власник «Норникель» — мінус 1.1 млрд (до $25.5 млрд).
У відсотковому виражені найбільших втрат зазнав власник електромобільної компанії Arrival Денис Свердлов. Акції його підприємства впали на 46%, але у Forbes зазначають, що на це переважно вплинула не геополітична ситуація, а внутрішні проблеми компанії.
На другому та третьому місці після нього йдуть засновник компанії «Яндекс» Аркадій Волож (мінус 26% — падіння на $600 млн до $1.7 млрд) і засновник TCS Group Олег Тіньков — мінус 21%.
Раніше Заборона розповідала про новий проєкт санкцій США проти РФ, підготований республіканцями, який передбачає впровадження жорстких економічних обмежень для оточення Путіна, зокрема і проти кількох російських мільярдерів.
Читати більше новин в Telegram