Читаєте зараз
Якщо Росія оголосить війну Україні. В НАТО розповіли про план реагування

Якщо Росія оголосить війну Україні. В НАТО розповіли про план реагування

Markiian Oliiarnyk
НАТО
  • НАТО має намір наростити військові сили у східних країнах Альянсу.
  • У разі вторгнення агресора в Україну вступати у війну НАТО не буде.
  • Поки що Альянс переводить сили у бойову готовність.

Північноатлантичний альянс готується посилити свій східний фланг у зв’язку із посиленою напруженістю між НАТО та Росією. У разі вторгнення Росії в Україну вони напряму не втручатимуться, але допомагатимуть іншими способами.

Заборона розповідає про гучну заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.


НАТО у Східній Європі

Росія нарощує війська біля кордонів України. Тож Альянс теж посилить присутність у Східній Європі та переведе сили у режим бойової готовності.

«НАТО продовжуватиме вживати усіх необхідних заходів для забезпечення захисту та безпеки усіх своїх країн-членів, зокрема шляхом посилення східного регіону Альянсу. Ми завжди будемо реагувати на будь-яке погіршення безпечного середовища, зокрема шляхом посилення нашої колективної оборони», — передає слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга пресслужба Альянсу.

У разі вторгнення Росії в Україну Альянс не втручатиметься у конфлікт своїми військами, але допомагатиме усіма можливими іншими способами. Нинішньою ж метою нарощення військ є безпека кордонів країн-учасниць НАТО.

Читати більше новин в Telegram

Свої заяви щодо поточних та майбутніх розгортань військових сил, зокрема додаткових кораблів та винищувачів, зробили вже кілька країн-членів:

  • Данія відправила до Балтійського моря військовий фрегат HDMS Peter Willemoes і планує відправити чотири винищувачі F-16 до Литви;
  • Нідерланди планують відправити два винищувачі F-35 до Болгарії та перевести у бойову готовність корабель HNLMS Rotterdam разом з наземними підрозділами;
  • Іспанія хоче відправити свої кораблі для приєднання до ВМС НАТО в Середземному та Чорному морях, а також відправити винищувачі до Болгарії;
  • Франція готується перекинути свої війська до Румунії під командування НАТО.

Свою присутність у Східній Європі Північноатлантичний альянс збільшив у 2014 році у відповідь на анексію Криму Росією. Зокрема були створені чотири багатонаціональні бойові групи в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. 

Військова присутність США у Східній Європі: план Вашингтона

Про свою готовність збільшити свою військову присутність у східних регіонах Альянсу заявили й США. Як пише CNN, 22 січня 2022 року президент Джо Байден обговорив варіанти розгортання американських військ у Прибалтиці та Східній Європі з вищим військовим керівництвом США.

Один із варіантів передбачає перекидання від 1000 до 5000 американських військовослужбовців, винищувачі, бойову техніку та морські судна. Мета плану полягає не лише у забезпеченні захисту союзників по блоку, а й у максимально швидкому проведенні евакуації громадян США з регіону у разі вторгнення Росії в Україну.

Окрім того, спецпризначенці США продовжуватимуть надавати допомогу в підготовці бійців Сил спеціальних операцій в Україні. «Наша поточна навчальна місія в Україні відіграє важливу роль у розвитку українських Сил спеціальних операцій шляхом проведення схвалених регулярних навчань», – сказав CNN речник Командування спеціальних операцій США в Європі.

Станом на 24 січня 2022 року, в Україну прибуло близько 170 тонн (дві партії) летальної зброї від США. Зброю Штати надали у вигляді військової допомоги для протистояння російській агресії (загальний бюджет склав $200 млн на 2022 рік).

Повідомлення міністра оборони України Олексія Резнікова про прибуття в Україну другої партії летальної зброї від США. Пост: Oleksii Reznikov/Twitter

Раніше Заборона розповідала про те, як Канада відправила в Україну своїх найкращих спецпризначенців, а Велика Британія кількома партіями передала надсучасну легку протитанкову зброю для боротьби з Росією.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій