'
Читаєте зараз
Росія без айфонів, «Бетмену» та спорту: онлайн Заборони про санкції у відповідь на війну

Росія без айфонів, «Бетмену» та спорту: онлайн Заборони про санкції у відповідь на війну

Svitlana Stepanchuk
Росія без айфонів, «Бетмену» та спорту: онлайн Заборони про санкції у відповідь на війну

24 лютого Росія пішла війною на Україну. Світові лідери обіцяли жорсткі санкції проти керівництва країни — і дотримали свого слова. Водночас до політиків щодня приєднується і бізнес, спорт, медіа та фінансовий ринок: десятки компаній повністю чи тимчасово обмежують свою роботу на території держави-агресора.

Заборона в режимі онлайн слідкує за новими обмеженнями Росії через розвʼязання війни проти України. Інформація буде постійно оновлюватися.

Санкційні оновлення

ASUS: Тайванський виробник компʼютерної техніки тимчасово зупиняє експорт своєї продукції до Росії.

Baker McKenzie: Американська юридична фірма — одна з найбільших у світі — залишає Росію після 33-х років роботи.

Bayer: Німецька хіміко-фармацевтична корпорація припиняє будь-які інвестиції в Росію та Білорусь. Зокрема це стосується рекламних кампаній та нових можливостей для бізнесу. Проте Bayer не блокуватиме постачання до Росії основних продуктів для охорони здоров’я та сільського господарства.

BIFF: Берлінський кінофестиваль заборонив участь у цьогорічних заходах російській делегації, відомствам та особам, які підтримують Кремль.

Bridgestone: Японський виробник шин зупиняє роботу свого заводу в російському Ульяновську та експорт шин до РФ.

CGTraider: Один з найбільших майданчиків з продажу 3D-моделей заблокував акаунти художників із Росії та Білорусі. Виведення коштів стало неможливим.

Commerzbank AG: Німецький банківський концерн припинив усі діючі операції в Росії, а також розвиток нового бізнесу в країні.

EASA: Агентство з авіаційної безпеки Євросоюзу позбавив російські авіакомпанії сертифікатів на польоти у небі країн ЄС. Без сертифіката льотної придатності літак не зможе виконувати польоти.

Eli Lilly: Американська фармацевтична компанія частково обмежує експорт ліків до Росії. Втім обмеження не поширюватимуться на ліки, потрібні хворим на рак чи діабет. Крім того, компанія призупинила всі інвестиції, рекламні заходи та нові клінічні випробування в Росії.

E.ON: Найбільший енергоконцерн Німеччини припинив закупівлю газу у російських компаній.

FIDE: Міжнародна шахова федерація відсторонює збірні Росії та Білорусі від участі в офіційних турнірах FIDE до подальшого повідомлення. Крім того, Всесвітня шахова олімпіада, яка мала пройти у Москві з 26 липня по 8 серпня 2022 року, тепер відбудеться у індійському Ченнаї.

Michelin: Французький виробник шин припиняє експорт у Росію та виробничу діяльність у країні.

Paysend: Сервіс міжнародних грошових переказів пішов з Росії. 

Pfizer: Американська фармацевтична компанія припиняє інвестувати в Росію. Ліки виробництва Pfizer все ще будуть доступні для росіян, однак увесь прибуток від їх продажу компанія відправить на допомогу постраждалим від війни в Україні. Крім того компанія не проводитиме нових клінічних випробувань в Росії та припинить залучати нових пацієнтів у поточні клінічні випробування в країні.

Procter & Gamble: Американський гигант, що володіє такими брендами побутових товарів, як Fairy, Tide, Ariel, Pampers, Always, Head & Shoulders, Pantene, Safeguard, Blend-a-Med, Oral-B, Gillette, Venus, припиняє всі нові інвестиції в Росію та суттєво скорочує асортимент доступних для росіян товарів.

Qualcomm: Американський виробник безпроводних засобів звʼязку припинив продаж своїх товарів російським компаніям через накладені на Росію санкції США.

Ricoh: Японський виробник принтерів, фотоапаратів та інших багатофункціональних девайсів призупинив поставки в Росію. 

Slack: Американський корпоративний месенджер обмежує роботу у Росії — нові користувачі з РФ не зможуть зареєструватися в додатку, а давнішнім клієнтам більше не будуть доступні сервіси платного тарифу.

Sony Pictures: Американська кінокомпанія призупинила роботу всіх відділів свого кінобізнесу в РФ та заморозила угоди щодо передачі прав на телевізійні покази. Крім того вихід нових стрічок Sony Pictures на діджитал-носіях відкладається. Зокрема, це стосується фільму «Людина-павук: Немає шляху додому». 

Udemy: Американська платформа онлайн-освіти припиняє розвивати свій сервіс у РФ, та більше не продаватиме платні онлайн-курси. Проте доступ до безоплатних курсів у росіян наразі залишається.

VF: Американська корпорація, що володіє, зокрема, такими брендами, як Vans і The North Face, призупиняє бізнес в Росії. Магазини Vans закриваються, а товари під брендом The North Face більше не вдасться замовити через онлайн-магазин.

Нова порція санцій проти Росії на 12:30 11 березня

Air Astana: Казахстанський авіаперевізник припиняє всі польоти в Росію через відсутність страхового покриття для комерційних рейсів.

ASKfm:
Латвійська соціальна мережа йде з РФ та Білорусі. 

Avast:
Чеська компанія, відома сервісами з кібербезпеки, призупиняє всі продажі та маркетингові проєкти в Росії та Білорусі.

BIS:
Банк міжнародних розрахунків відключив Центробанк Росії від усіх свої послуг.

Burger King:
Американська мережа ресторанів швидкого харчування припиняє корпоративну підтримку понад 800 франчайзингових ресторанів у Росії.

Disney:
Американська медіакорпорація, що раніше вже скасувала кінопрокат своїх фільмів у Росії, тепер призупиняє всю іншу діяльність в РФ. Зокрема, мова про ліцензування контенту та продуктів, випуск National Geographic, виробництво місцевого контенту та роботу телеканалу.

Fiverr:
Один із найбільших маркетплейсів онлайн-послуг у світі призупиняє свою діяльність у Росії. Росіяни не зможуть відкривати нові облікові записи або використовувати наявні для покупки чи продажу послуг на платформі.

Goldman Sachs:
Американський інвестиційний банк — один з великих банків Волл-стріт — призупинив діяльність в Росії. 

Google Cloud:
Хмарний сервіс Google припинив реєстрацію нових користувачів із Росії.

Hearst Magazines:
Американська медіагрупа припинила співробітництво з видавництвами російських версій зарубіжних журналів. У випадку з журналами Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Esquire, «Домашний очаг» і Men’s Health, медіахолдинг відкликав ліцензію на випуск видань, тож російський Esquire припиняє роботу, тоді як інші журнали все ж таки збираються випускати й надалі.

JPMorgan:
Найбільший банк США згортає свою діяльність у Росії та закінчує вже існуючі зобов’язання в країні.

Mars:
Американська компанія, яка раніше вже заявила про призупинення всіх рекламних кампаній та інвестицій в російський бізнес, тепер ще й не буде імпортувати чм експортувати продукцію з Росії та до неї. Mars, зокрема, виробляє продукцію таких брендів, як Mars, Snickers, Milky Way, M&Mʼs, Pedigree та Whiskas.

Mitsubishi Electric:
Японський виробник електроніки та електричного обладнання призупиняє поставки в Росію через складнощі з  продовженням продажів і логістикою.

Niantic:
Американський розробник ігор, відомий насамперед проєктом Pokémon GO, заборонив доступ до своїх ігор для користувачів з Росії та Білорусі.

Pandora:
Данська ювелірна компанія тимчасово зупиняє ділові відносини з Росією.

Readdle:
Українська IT-компанія, відома розробкою таких програм, як Documents, Scanner Pro, PDF Expert, Calendars тощо, припинила співпрацю з РФ. Всі застосунки Readdle вилучені з російських App Store та Google Play.

Rovio:
Фінський розробник комп’ютерних ігор, найбільше відомий франшизою Angry Birds, видаляє усі свої ігри з App Store та Google Play в Росії та Білорусі. 

Sony Music Group:
Американський музичний лейбл — другий за величиною у світі — призупиняє роботу в Росії.

Stellantis:
Нідерландська корпорація, що володіє такими брендами авто, як Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Fiat, Jeep, Maserati, Opel, Peugeot тощо, призупиняє експорт автомобілів в Росію та імпорт із неї.

Warner Music Group:
Третє за величиною (після Universal Music Group та Sony Music Group) сімейство студій грамзапису призупинило всі свої операції в Росії. Концерн продовжуватиме виконувати зобов’язання перед артистами та авторами пісень, однак інвестування, розвиток проєктів, рекламна та маркетингова діяльність, а також виробництво всієї фізичної продукції стає на паузу.

Western Union:
Американська компанія, що спеціалізується на грошових переказах, призупинила діяльність у Росії та Білорусі.

Оновлення по російських санкціях на 14:30 10 березня

Amazon: Американська компанія перестає надсилати роздрібні замовлення російським клієнтам та блокує доступ до Prime Video в РФ. Крім цього, Amazon припиняє продажі онлайн-гри New World.

Brown-Forman: Американська компанія, якій зокрема належать такі виробники алкогольних напоїв як Jack Daniel’s та Finlandia, призупиняє поставки своєї продукції до РФ.

Caterpillar: Один з найбільших у світі виробників будівельної та гірничодобувної техніки зупиняє виробництво в Росії.

Continental: Німецький виробник шин та автокомпонентів залишає російський ринок.

Deere: Американський виробник сільгосптехніки призупинив постачання в Росію та Білорусь.

Digital Extremes: Розробник компʼютерної гри Warframe призупиняє доступ до шутера в Росії та Білорусі. Для геймерів з цих країн відтепер не буде доступним жоден з варіантів оплати. 

Discovery: Американська медіакомпанія припиняє свою роботу в Росії. З ефіру йдуть усі 15 телеканалів, якими керує компанія, зокрема Discovery, Animal Planetl, TLC.

Eni: Найбільша нафтогазова компанія Італії відмовляється від російської нафти — нові контракти на поставку сировини з країни-агресора не заключатимуться.

Epson: Японський виробник принтерів та картриджів припиняє поставки до Росії та Білорусі.

Eurosport: Телеканал припиняє мовлення у Росії.

Figma: Американський онлайн-сервіс для розробки інтерфейсів призупиняє продажі в РФ та заморожує корпоративні російські акаунти.

Hyatt: Американська компанія, що керує мережами готелів вищого класу, не відкриватиме нових готелів в Росії.

Hilton: Американська корпорація, що володіє міжнародною мережею готелів і курортів, призупинить розвиток проєктів з будівництва нових готелів в Росії.

Hitachi: Японська корпорація ставить на паузу експорт своєї продукції та виробництво в Росії. Проте в керівництві Hitachi зауважують, що нові обмеження не стосуватимуться електричного обладнання, «яке є незамінним у повсякденному житті людей».

Hugo Boss: Німецький виробник модного одягу призупиняє продажі в РФ.

IELTS: Росіяни більше не зможуть складати тести з англійської в межах міжнародної системи оцінки знання англійської мови.

Imperial Brands: Міжнародна тютюнова компанія, якій належать такі бренди цигарок як Davidoff і Winston, призупиняє продаж своєї продукції в Росії. 

Lindt & Sprüngli: Швейцарський виробник шоколаду та кондитерських виробів призупиняє поставки своєї продукції до Росії.

Mars: Американська компанія, що виробляє продукцію таких брендів, як Mars, Snickers, Milky Way, M&Mʼs, Pedigree та Whiskas, призупиняє всі рекламні кампанії та інвестиції в російський бізнес.

Mondelez: Американська компанія, відома зокрема брендами Alpen Gold, Toblerone та Oreo, більше не буде інвестувати в російський бізнес. Окрім того, Mondelez зупиняє всі рекламні кампанії в РФ.

Mothercare: Британська мережа магазинів дитячих товарів зупиняє свою роботу в Росії.

Nintendo: Японська компанія, що спеціалізується на створенні відеоігор та ігрових систем, зупиняє постачання в Росію своєї продукції, зокрема консолі Nintendo Switch.

Papa John’s: Американська мережа піцерій призупинила всі свої корпоративні операції в Росії та припинила будь-яку операційну, маркетингову та бізнес-підтримку російського ринку. Однак понад 180 ресторанів Papa John’s в Росії продовжать працювати, оскільки працюють по франшизі та не керуються головним офісом компанії.

Sony Interactive Entertainment: Дочірня компанія конгломерату Sony Group Corporation, що розробляє та видає комп’ютерні ігри, призупинила всі поставки програмного та апаратного забезпечення до Росії та закрила місцевий магазин PlayStation.

Supercell: Фінський розробник мобільних ігор видалив з російських і білоруських онлайн-магазинів свої додатки.

Uniqlo: В Росії з 21 березня закриють всі 50 магазинів японського бренду одягу. В компанії Uniqlo заявили, що це тимчасово.

Victoriaʼs Secret: Американський виробник жіночої білизни закриває магазини в Росії та припиняє онлайн-продажі.

WarnerMedia: Американський ме​​діахолдинг, до складу якого входять компанії HBO та Warner Bros, припиняє мовлення, ліцензування, випуск фільмів та ігор у Росії.

Свіжі санкції на 10:00 9 березня

Akamai Technologies: Американська компанія, що надає послуги у сфері кібербезпеки та хмарних рішень, зупиняє свою діяльність на території Росії та Білорусі та припиняє співпрацю з клієнтами цих країн. 

Amazon: Amazon Web Services припиняє прийом нових клієнтів хмарних сервісів у Росії та Білорусі.

Binance: Криптобіржа з 9 березня більше не проводитиме операції з картками Mastercard и VISA, випущеними в Росії.

Bumble: Онлайн-сервіс для знайомств зупиняє роботу в Росії. Крім того додаток Bumble буде видалений з AppStore та Google Play в Росії та Білорусі.

CERN: Європейська організація з ядерних досліджень призупинила співпрацю з Росією.

CIOFF: З Міжнародної ради організацій фольклорних фестивалів та народного мистецтва, яка є партнером ЮНЕСКО, виключили Росію та Білорусь.

Coca-Cola: Американська компанія призупиняє роботу в Росії.

Condé Nast: Видавничій дім, який випускає в Росії журнали Vogue, GQ, Glamour и Tatler, призупиняє роботу в РФ.

FSC: Рада директорів Лісової опікунської ради вирішила призупинити сертифікацію на експорт продукції деревообробки та лісового господарства Росії та Білорусі допоки не припиниться війна в Україні.

Lumen Technologies: Американський інтернет-провайдер припиняє роботу в Росії. Серед його клієнтів були Ростелеком і Транстелеком.

McDonald’s: Американська мережа ресторанів фаст-фуду тимчасово закриває усі 850 закладів на території Росії, проте й надалі виплачуватиме зарплатню робітникам, а це 62 тисячі осіб.

PepsiCo: Американська корпорація зупиняє роботу в Росії. З усієї продукції PepsiCo в продажу залишаться тільки товари першої необхідності — молоко та інші молочні продукти, дитячі суміші та дитяче харчування.

​​Rolex: Швейцарський виробник люксових годинників зупинив експорт до Росії.

Shell: У нафтогазовій компанії заявили, що поетапно відмовлятимуться від усієї російської сировини, зокрема, сирої нафти, нафтопродуктів, газу та зрідженого природного газу. Крім того Shell закриє всі свої заправки в Росії.

Starbucks: Американська мережа кавʼярень закриває заклади на території Росії.

Unilever: Британська компанія, що виробляє продукцію таких брендів, як Rexona, Dove, AXE, Camay, Sunsilk, TRESemmé, Timotei тощо, призупиняє експорт власних товарів до Росії та імпорт з неї.

Universal Music Group: Найбільший холдинг лейблів звукозапису закриває російський офіс та зупиняє бізнес в РФ.

VMware: Американський сервіс з виробництва хмарних рішень та віртуалізації призупиняє всі бізнес-операції в Росії та Білорусі.

Yum! Brands: Американська корпорація, якій належать бренди KFC, Taco Bell та Pizza Hut призупиняє виробництво та бізнес в Росії.

Нові санкції проти Росії на 12:00 8 березня

Adidas: Німецький бренд спортивного одягу тимчасово зачиняє свої магазини в Росії та зупиняє онлайн-продажі. Раніше компанія вже призупинила своє партнерство з Російським футбольним союзом.

Ampol: Одна з найбільших в Австралії нафтових компаній відмовилася від закупівель сирої російської нафти.

Andersen: IT-компанія зі штаб-квартирою у Варшаві припиняє роботу в РФ та розриває партнерства з російськими клієнтами.

Сoinbase: Американська криптобіржа заблокувала понад 25 тисяч гаманців, пов’язаних із російськими фізичними або юридичними особами. В компанії заявили, що, за результатами розслідувань, проведених Сoinbase, власники заблокованих гаманців займаються незаконною діяльністю.

Deloitte: Міжнародна мережа компаній, що надає послуги з консалтингу та аудиту, зупинила свою роботу в Росії.

Depositphotos: Міжнародний фотобанк закрив продажі та доступ до сервісу клієнтам з Росії та Білорусі.

Ernst & Young: Британська аудиторско-консалтингова компанія — одна з найбільших в світі — залишає Росію. 

Estee Lauder: Американська косметична компанія призупиняє роботу магазинів на території Росії, а також скасовує онлайн-продажі та будь-які інвестиції в російський бізнес.

JCB: Найбільша платіжна система Японії призупиняє роботу в Росії — випущені в РФ картки не будуть працювати за кордоном, а картки, випущені в інших країнах, не працюватимуть в Росії.

Levi Strauss&Co: Американський виробник одягу, відомий брендом Levi’s призупиняє будь-які продажі в Росії та відмовляється від майбутніх інвестицій в бізнес країни-агресора.

Nissan: Японський автовиробник у найближчий час планує зупинити роботу свого заводу у Санкт-Петербурзі, проте причин такого рішення не називає. Раніше компанія вже поставила на паузу експорт свої автівок до Росії.

OBI: Німецька мережа магазинів будівельних та господарських товарів зупиняє роботу усіх 27 філіалів в Росії.

Paulig: Фінський бренд кави зупиняє продаж своєї продукції на території Росії.

Procter & Gamble: Американська компанія, якій зокрема належать такі бренди як Tide, Ariel, Pampers, Always, Tampax, Head & Shoulders, Pantene, Safeguard, Old Spice, Gillette тощо, частково уходить з російського ринку. Компанія значно скорочує асортимент, залишаючи основні засоби гігієни та уходу за собою, припиняє всі капітальні інвестиції в Росії та відмовляється від реклами.

Quacquarelli Symonds: Британська рейтингова компанія зупиняє співпрацю з російськими та білоруськими університетами через війну в Україні.

Sephora: Французька мережа парфюмерно-косметичних магазинів зупиняє свою роботу в Росії — Sephora закриває власні магазини на території країни агресора та припиняє онлайн-продажі.

Ubisoft: Французький виробник ігор, який зокрема володіє франшизою Assassin’s Creed, призупинив продаж своєї продукції в Росії.

Upwork: Найбільша біржа фрілансу у світі призупиняє роботу в Росії та Білорусі. За словами голови Мінцифри України Михайла Федорова, тепер громадяни РФ не зможуть реєструватися в Upwork, вже діючі акаунти стануть «невидимими» для клієнтів, а поточні контракти мусять бути розірвані до 1 травня. 

Valio: Фінський виробник кисломолочної продукції оголосив, що йде з російського ринка.

Viva Energy: Австралійська нафтова компанія (одна з найбільших у країні разом з Ampol) припиняє закупівлю сирої російської нафти.

Санкційні оновлення станом на 9:00 7 березня:

Danone: Французький виробник молочних продуктів призупиняє інвестиційні проєкти в Росії. Проте виробництво молочної продукції та дитячої їжі на території країни-агресора продовжиться. Компанія також висловила солідарність з Україною та повідомила, що пожертвувала 500 тисяч євро Комітету Червоного хреста.

Fazer: Фінський виробник хлібобулочних і кондитерських виробів вирішив припинити всі свої операції в Росії. У компанії є три пекарні в Санкт-Петербурзі та одна в Москві — всі вони зупиняють свою роботу. Крім того, раніше у Fazer призупинили експорт своїх виробів з Фінляндії до Росії та припинили усі інвестиції.

FHCM: Федерація високої моди скасувала онлайн-шоу російського модельєра Валентина Юдашкіна в рамках Тижня моди в Парижі через те, що він ніяк не коментував військове вторгнення Росії до України.

KPMG: Одна з найбільших у світі компаній з надання аудиторських послуг призупиняє свій бізнес у Росії та Білорусі та відключає офіси цих країн від своєї міжнародної мережі.

Netflix: Американський стрімінговий сервіс призупинив роботу в Росії через повномасштабне вторгнення країни в Україну. Раніше Netflix вже заморозив власні проєкти в Росії та припинив закупати російський контент. 

Nvidia: Найбільший виробник відеокарт оголосив про вихід з російського ринку.

PVH Corp: Американська компанія, що володіє, зокрема, брендами Tommy Hilfiger і Calvin Klein з 7 березня тимчасово закриває всі свої магазини в Росії та Білорусі. Натомість інтернет-магазини призупинили свою роботу ще 28 лютого.

PwC: Британська компанія, що надає аудиторські та консалтингові послуги, виходить з Росії та відключає російські офіси зі своєї глобальної мережі.

Spotify: В Росії тепер не буде доступна преміум-підписка на шведський стрімінговий сервіс музики. А все через відмову платіжних мереж співпрацювати з країною-агресором. Раніше сервіс вже закрив свій офіс у Росії.

TikTok: Китайський сервіс, який раніше заблокував акаунти пропагандистських медіа RT і Sputnik на території Євросоюзу, тепер зупиняє в Росії публікацію нового контенту та запуск прямих трансляцій через закон про «фейки».

Нові санкції станом на 10:00 6 березня:

Adobe: Американський виробник ПЗ призупинив продаж своїх сервісів в Росії.

AZAL: «Азербайджанські авіалінії» припиняє польоти в Росію з 6 березня.

Buta Airways: Азербайджанський авіаперевізник з 6 березня призупиняє всі рейси до Росії.

Djinni: Cервіс анонімного пошуку роботи для програмістів зробив недоступним профілі кандидатів з Росії та Беларусі.

Epic Games: Одна з найпопулярніших ігрових платформ зупиняє будь-які комерційні відносини з Росією. Проте в компанії не планують блокувати доступ до ігор, тому що у «вільному світі мають бути відкриті всі лінії діалогу».

FIDAE: На міжнародній виставці військової та авіаційно-космічної техніки в Чилі не буде російських компаній — уряд країни відкликав раніше надіслані до Росії запрошення.

IBM: Один з найбільших у світі виробник усіх видів комп’ютерів більше не продаватиме свою техніку в Росії.

Neil Gaiman: Англійський письменник не поновлюватиме видавничі контракти на публікацію своїх книжок у Росії, допоки «Путін та його адміністрація при владі». 

Payoneer: Американська платіжна система зупиняє роботу в Росії. Як зазначає голова Мінцифри МиРосійські фрілансери не зможуть працювати з іноземними клієнтами.

Puma: Німецький бренд спортивного взуття та одягу призупиняє продаж своєї продукції на території Росії — магазини зачиняються, доставка до країни-агресора більше не здійснюється. Крім того, компанія заморозила спонсорський контракт з Російською федерацією баскетболу.

Shell: Найбільша у Європі нафтова компанія, що вийшла зі своїх спільних підприємств з російським «Газпромом», вибачилася за купівлю російської сирої нафти та заявила, що отриманий прибуток передасть на допомогу населенню України. 

Stephen King: «Король жахів» Стівен Кінг не збирається поновлювати контракти на свої нові книжки з російськими видавництвами.

TotalEnergies: Французька нафтова компанія з великими інвестиціями в природний газ у Росії більше не надаватиме капітал для нових проектів у країні у відповідь на вторгнення в Україну.

Санкційні новини на 17:30 5 березня:

BCBF: Болонський дитячий книжковий ярмарок в Італії та пов’язані з ним заходи — ярмарок BolognaBookPlus і торгова виставка Bologna Licensing Trade Fair — призупиняють співпрацю з російськими видавцями. 

Book World: Празький літературний фестиваль-ярмарок «Світ книги» скасовує участь Росії у цьогорічному заході та розриває угоду з Російським домом.

Coursera: Освітня платформа зупиняє свою діяльність на території Росії. 

Frankfurter Buchmesse: Організатори Франкфуртського книжкового ярмарку у Німеччині призупинили співпрацю з Росією.

Haas: Американська команда «Формули 1» розірвала партнерство з російським «Уралкалієм» та гонщиком Микитою Мазепіним — сином олігарха та власника «Уралкалію» Дмитра Мазепіна. 

Inditex: Іспанська рітейл-компанія, якій належать такі бренди, як Zara, Bershka, Pull & Bear, Oysho, Massimo Dutti, Stradivarius та Uterqüe, припиняє роботу в Росії та закриває магазини.

Komatsu: Японський виробник будівельного, гірничодобувного, лісового та військового обладнання зупиняє поставки в Росію через логістичні складнощі та невизначеність фінансово-економічної ситуації
 
Reed Exhibitions Ltd: Британська компанія, що займається організацією The London Book Fair, оголосила, що на цьогорічному книжковому ярмарку з 5 по 7 квітня 2022 року не буде російського павільйону.

Revolut: Британська фінтех компанія заборонила грошові трансфери в Росії та Білорусі.

Rockstar Games: Американський видавець компʼютерних ігор, відомий за проєктами GTA, Red Dead Redemption і Max Payne, призупинив продажі ігор у своєму цифровому магазині в Росії.

Tbilisi International Book Festival: Міжнародний книжковий фестиваль у грузинському Тбілісі повністю припиняє співпрацю з усіма російськими видавцями. При цьому на заході й раніше не було представників влади Росії, оскільки організатори не хотіли, аби вони стали джерелом російської пропаганди в Грузії.

Інфографіка: Заборона
Нові санкції за ніч 5 березня:

AIBA: Міжнародна асоціація боксу заборонила російським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях.

Acronis: IT-компанія з російським корінням, що розробляє рішення для захисту даних, зупиняє всі операції в Росії.

Activision Blizzard: Американський видавець компʼютерних ігор (зокрема, Call of Duty та Diablo) припиняє продажі в Росії.

Booking: Сервіс з бронювання житла більше не дозволяє користувачам шукати та бронювати житло всередині Росії. Проте офіційної заяви компанії щодо цього ще не було.

Carlsberg: Данська пивоварна компанія зупиняє нові інвестиції в Росію, а також експорт з інших компаній Carlsberg Group на пивоварні заводи «Балтика» в Росії.

Cartier: Французький ювелірний дім закрив свої магазини у Росії.

Cogent Communications: Магістральний провайдер інтернету припиняє обслуговування російських клієнтів. З Cogent Communications співпрацюють «Ростелеком», «Вымпелком», «Мегафон», «ТТК», «Яндекс» та VK. Як це позначиться на роботі компаній, наразі не зрозуміло.

Electronic Arts: Американська компанія, на рахунку якої такі компʼютерні ігри, як FIFA, The Sims і Need for Speed, зупиняє продажі в Росії. Раніше в компанії заявили, що вилучать з ігор FIFA 22 і NHL 22 російські та білоруські національні клуби.

Foster + Partners: Британське архітектурне бюро зупиняє роботу над усіма проєктами в Росії.

Heineken: Нідерландський концерн тимчасово припиняє експорт пива до Росії.

Henkel: Німецький виробник побутової хімії та косметики заморожує майбутні інвестиції в російський бізнес, зупиняє рекламну кампанію у державних медіа та згортає спонсорські активності. Однак компанія й надалі буде поставляти свою продукцію до країни агресора.

Kering: Французка корпорація, що спеціалізується на виробництві предметів розкоші йде з російського ринку. Kering належать такі бренди як Balenciaga, Bottega Veneta, Gucci, Alexander McQueen и Yves Saint Laurent.

LVMH: Французький концерн, що володіє 75 люксовими брендами — від Christian Dior, Louis Vuitton, Givenchy та Guerlain до Moët & Chandon, Hennessy, Chaumet — призупиняє роботу своїх магазинів в Росії. А це понад 120 бутіків.

PayPal: Платіжна компанія припинила свою роботу в Росії.

Rolls-Royce: Британський виробник автомобілів класу люкс тимчасово зупиняє поставки своєї продукції до російських автосалонів.

Samsung: Південнокорейський виробник електроніки заморожує продажі та поставки своєї продукції та комплектуючих до Росії.

Storytel: Шведський стрімінговий сервіс аудіокниг призупинить діяльність в Росії, зокрема, не буде виробляти чи купляти новий контент. Водночас сам сервіс залишиться доступним.

Санкційні оновлення на 17:30 4 березня:

Cisco: Американський виробник мережевого обладнання та програмного забезпечення призупинив діяльність у Росії та Білорусі.

EPAM: Американська IT-компанія — одна з найбільших в Україні — закриває російський офіс та перестає обслуговувати російських клієнтів.

FIG: Міжнародна федерація гімнастики заборонила російським спортсменам і офіційним особам, включаючи судей, брати участь у змаганнях під своєю егідою.

Marks & Spencer: Найбільший британський виробник одягу призупиняє поставки до Росії.

Microsoft: Корпорація Білла Ґейтса призупиняє продаж нових продуктів і сервісів на території Росії.

Netscout: Американський виробник програмного забезпечення для безпеки та моніторингу мережі припиняє продаж та підтримку в Росії своїх продуктів, зокрема, сервісу Arbor, що захищає від DDoS-атак. 

Panasonic: Японський виробник побутової техніки та електроніки призупинив продаж своїх товарів в Росії «через економічні, логістичні та інші практичні проблеми».

Свіжі санкції станом на 15:00 4 березня:

AMD: Один з найбільших у світі виробників компʼютерного начиння Advanced Micro Devices тимчасово зупиняє продажі в Росії та Білорусі.

Hermes: Французький модний дом тимчасово закриває свої бутікі на території Росії та ставить на паузу будь-які комерційні активності в країні.

Porsche: Марка люксових авто, що належить The Volkswagen Group, зупиняє поставки своєї продукції до 26 салонів у 20 містах Росії.

Sabre: Американська корпорація, що керує системою бронювання та продажу авіаквитків, розірвала угоду з російським «Аерофлотом». 

Swarovski: Австрійський ювелірний бренд призупиняє свою діяльність в Росії. Онлайн-продажі продукції Swarovski вже недоступні для жителів країни-агресора.

Інфографіка: Заборона
Нові санкції за останню добу:

AIIB: Азіатський банк інфраструктурних інвестицій припиняє діяльність у Росії.

Airbnb: Сервіс з пошуку житла призупинив свою роботу в Росії та Білорусі.

Airbus: Найбільша європейська аерокосмічна корпорація призупинила підтримку авіаційної індустрії в Росії та постачання запчастин до країни-агресора.

Alphabet: Материнська компанія Google припинила продаж реклами у Росії.

American Express: Фінансова компанія відмовилася від співпраці з російськими банками.

Autodesk: Найбільший розробник програмного забезпечення для будівництва та машинобудування зупиняє роботу в Росії.

Boeing: Американський виробник авіаційної, космічної та військової техніки призупинив обслуговування та техпідтримку літаків російських авіакомпаній.

CBSS: Рада країн Балтійського моря виключила зі свого складу Росію.

CD Projekt RED: Польська компанія-розробник таких ігор, як «Відьмак» та «Cyberpunk 2077» зупиняє продаж своїх ігор у Росії та Білорусі. Водночас раніше придбані копії ігор та додатки для них залишаються доступними для користувачів.

Embraer: Бразильський авіавиробник відмовився постачати в Росію запчастини для своїх літаків та обслуговувати авіапарк російських компаній. Таке рішення зачіпає, зокрема, російську авіакомпанію S7.

European Athletics: Європейська легкоатлетична асоціація заборонила спортсменам із Росії та Білорусі виступати на змаганнях під егідою своєї організації.

FIFe: Міжнародна федерація кішок заборонила котам і кішкам з Росії брати участь у міжнародних виставках. Обмеження діятимуть щонайменше до 31 травня — тільки тоді їх можна переглянути.

H&M: Найбільша в Європі мережа продажу одягу тимчасово зупиняє свою роботу в Росії. Зачиняються також й інші магазини шведського холдингу H&M Group — Arket, & Other Stories, Monki и Weekday.

Hermitage Amsterdam: Нідерландський музей розірвав відносини з російським Ермітажем та тимчасово закрив свій майданчик, де в цей час відбувалася виставка російського авангарду.

IBU: Міжнародний союз біатлоністів заборонив спортсменам чи офіційним особам з Росії та Білорусі брати участь у міжнародних заходах. Біатлоністи з двох країн зможуть виступати лише як нейтральні спортсмени.

IKEA: Одна з найбільших у світі торгових мереж із продажу меблів та товарів для дому призупиняє роботу своїх магазинів в Росії.

IPC: Міжнародний паралімпійський комітет відхилив заявки атлетів з Росії та Білорусі на участь у Паралімпіаді 2022 в Пекіні, що розпочинається вже 4 березня.

Jysk: Датська мережа магазинів меблів і товарів для дому тимчасово залишає російський ринок.

Lego: Другий за величиною виробник іграшок у світі призупинив поставки конструкторів до 81 магазина в Росії.

Live Nation Entertainment: Один з найпотужніших лідерів концертної індустрії оголосив, що припиняє будь-яку ділову діяльність з Росією.

Mercedes-Benz: Німецька компанія тимчасово зупиняє виробництво в Росії. Крім того, скасовано і проведення московського тижня моди Mercedes Benz Fashion Week Russia, що мав відбутися з 16 по 20 березня.

OneWeb: Британська телекомунікаційна компанія зупиняє запуск власних супутників з космодрому Байконур.

Oracle: Другий у світі за величиною доходів виробник програмного забезпечення призупинив роботу в Росії. Компанії, зокрема, належать Java API та система управління базами даних Oracle Database.

Spotify: Шведський музичний стримінговий сервіс закрив свій офіс у Росії. Водночас послуги Spotify все ще доступні для росіян.

SWIFT: Євросоюз відключає від міжнародної міжбанківської системи 7 російських банків, зокрема ВТБ, «Россия», «Открытие», Новикомбанк, Промсвязьбанк, Совкомбанк та ВЭБ. РФ.

The World Bank: Світовий банк припинив усі програми в Росії та Білорусі після «воєнних дій проти народу України».

Valve: Американський розробник ігор, відомий такими своїми проєктами як Half-Life, Counter Strike, Portal и Dota 2, відключив основні способи оплати для користувачів з Росії.

Venice Film Festival: Венеційський кінофестиваль заборонив російській делегації брати участь у цьогорічних подіях. Натомість незалежні російські кінематографісти все ще зможуть брати участи у фестивалі.

Volkswagen: Німецький автоконцерн зупинив власне виробництво на території Росії та будь-які поставки до країни-агресора.

YIT: Фінська будівельна компанія зупиняє інвестиції в земельні ділянки та будівництво житла на території Росії.

Додаткові санкції за вчора

Electronic Arts: Американський розробник ігор вилучить російські та білоруські національні клуби з ігор FIFA 22 і NHL 22.

Google: Американська корпорація обмежила доступ до системи електронних платежів Google Pay для низки російських банків. Окрім того, в компанії почали видаляти з Google Maps додані користувачами локації в межах Росії, України та Білорусі, оскільки окупанти почали використовувати їх для координації своєї активності.

HP: Американський компʼютерний гігант призупинив експорт своєї продукції до Росії.

Harley Davidson: Виробник мотоциклів поставив на паузу всі процеси, повʼязані з Росією, та зупинив продажі своєї продукції на території країни-агресора.

Maersk: Данський гігант контейнерного перевезення тимчасово припиняє доставку в Росію та з Росії у світлі санкцій, накладених на країну.

Mobile World Congress: Щорічний конгрес у Барселоні заборонив Росії розгортати свій павільйон. Організатори івенту також заявили, що рішуче засуджують вторгнення Росії в Україну.

NHL: Національна хокейна ліга призупинила відносини з діловими партнерами в Росії та обмежила роботу своїх російськомовних сайтів і акаунтів у соцмережах. Окрім того, в НХЛ припинили розглядати Росію як місце для будь-яких майбутніх змагань.

Netflix: Американський стрімінговий сервіс заморозив власні проєкти в Росії та припинив закупати російський контент. Зокрема мова йде про серіал «Анна К» — де класична історія «Анни Кареніної» перенесена в Росію 90-х.

Nike: Американська компанія зупинила онлайн-продаж власної продукції в Росії, оскільки не може гарантувати доставку замовлень.

Paysera: Літовська фінтех-компанія більше не оброблятиме транзакції в російських рублях, закриває рахунки своїх російських клієнтів та обмежуватиме перекази грошей в російські та білоруські банки та з них.

PayPal: Сервіс онлайн-платежів припинив приймати нових користувачів у Росії.

Paramount: Голлівудська кіностудія зупинила дистрибуцію своїх найближчих релізів до Росії. 

Scania: Шведський виробник вантажівок зупиняє експорт автівок та запчастин до Росії.

Shell: Найбільша у Європі нафтова компанія виходить зі своїх спільних підприємств з російським «Газпромом». Сумма інвестицій компанії в Росію налічувала 3 мільярди доларів.

Toyota: Японський виробник автомобілів з 4 березня зупиняє роботу свого заводу в Санкт-Петербурзі через перебої в поставці запчастини, які спричинила війна Росії проти України.

Apple. Американська компанія призупинила продаж своєї техніки в Росії та її експорт до країни-агресора. Роботу сервісу Apple Pay обмежено. Додатки пропагандистських ЗМІ RT News та Sputnik News вилучені з Apple Store в усіх країнах за межами Росії.

Adidas. Німецький бренд спортивного одягу призупинив своє партнерство з Російським футбольним союзом.

AMD (Advanced Micro Devices): Один з найбільших виробників центральних процесорів з США призупинив постачі мікрочипів в Росію.

British Petroleum. Нафтовий гігант відмовляється від 19,75% акцій «Роснафти», якими володів з 2013 року. Гендиректор ВР Боб Дадлі покидає своє місце у правлінні російської компанії.

BBC. Британський мовник більше не буде ліцензувати свій контент для показу на російському ТБ.

BMW. Німецька компанія зупиняє виробництво своїх автомобілів у Росії та тимчасово блокує експорт автівок до країни-агресора.

Boeing. Один з найбільших світових виробників авіатехніки призупиняє роботу інженерно-конструкторського центру у Москві, де залучені близько 1100працівників.

Cannes Festival. Керівництво кінофестивалю заявило, що не допустить участі російської делегації та будь-кого повʼязаного з російським урядом у своїх заходах: «Допоки війна не закінчиться на умовах, які задовольнять український народ».

CEX.IO. Онлайн-сервіс обміну цифрових валют не приймає та не обслуговує клієнтів з Росії, Білорусі та України.

Dell. Американський виробник комп’ютерів призупинив продаж своєї продукції в Росії.

DHL. Найбільша в Європі логістична компанія зупиняє трафік відправлень до Росії.

Disney. Медіакорпорація призупиняє кінопрокат всіх своїх фільмів у Росії через «неспровоковане вторгнення в Україну та трагічну гуманітарну кризу».

Ericsson. Шведський виробник телекомунікаційного обладнання призупиняє постачі в Росію.

Eurovision. Європейський мовний союз заборонив Росії брати участь у цьогорічному пісенному конкурсі Євробачення-2022.

Exxon Mobil. Одна з найбільших нафтових компаній світу планує залишити російський ринок і забороняє інвестування у нові розробки на території країни-агресора.

Facebook. Соцмережа обмежує доступ до сторінок пропагандистських медіа RT і Sputnik по всьому ЄС.

FedEx. Американська логістична компанія припиняє доставку в Росію.

FIFA. Глобальний керівний орган світового футболу відсторонив Росію та її команди від усіх змагань, зокрема з кваліфікації до Чемпіонату світу 2022 року.

Ford. Американський виробник авто призупиняє діяльність у Росії до подальшого повідомлення.

Formula 1. Світовий чемпіонат скасовує проведення етапу гран-прі Росії в Сочі, що мав пройти з 23 по 25 вересня. Більш того, розірвано договор і про подальшу співпрацю.

Hyundai. У Санкт-Петербурзі зупинив роботу завод південнокорейської компанії. Причиною називають нестачу запчастин і наголошують, що це «ніяк не повʼязано з Росією та Україною».

Instagram. Сервіс обмежив доступ до сторінок пропагандистських медіа RT і Sputnik по всьому ЄС.

Intel. Американська компанія заморозила продаж своєї продукції.

Jaguar Land Rover. Британський автовиробник призупинив доставку своїх автомобілів до Росії через «торговельні проблеми», але не уточнив деталі.

General Motors. Американський виробник автомобілів призупинив експорт усіх транспортних засобів до Росії до подальшого повідомлення.

Mango тимчасово закриває магазини та онлайн-магазин у Росії.

Mastercard. Міжнародна платіжна система заблокувала російську діяльність у своїх платіжних мережах для дотримання міжнародних санкцій.

Megogo. Український онлайн-кінотеатр зупинив свою роботу на території Росії та видаляє з бібліотеки увесь контент, створений в Росії.

Mitsubishi. Японська автомобільна компанія призупинить продаж та виробництво своїх машин в Росії через введені проти країни-агресора санкції.

PayPal: Сервіс онлайн-платежів припинив приймати нових користувачів у Росії.

Renault. Французька компанія частково зупиняє автовиробництво на своїх заводах в Росії через складнощі в логістиці, що спричинили «дефіцит компонентів».

Skoda. Найбільший виробник авто в Чехії скоротив виробництво в Росії через нестачу поставок, спричинену вторгненням. Водночас у компанії заявили про підтримку України та готовність допомогти працівникам українського заводу Skoda на Закарпатті «побудувати безпечне життя у Чехії».

Sony Pictures. Американська кінокомпанія ставить на паузу усі свої кінотеатральні релізи в Росії.

TikTok. Китайський сервіс заблокував акаунти пропагандистських медіа RT і Sputnik на території Євросоюзу.

Twitter. Соцмережа заборонила користувачам з Росії створювати нові акаунти.

UEFA. Спілка європейських футбольних асоціацій до подальшого розпорядження заборонила російським клубам брати участь у спортивних змаганнях. Та на додачу розірвала спонсорську угоду на 50 мільйонів доларів з російським енергетичним гігантом «Газпром».

Universal. КІнокомпанія припиняє покази своїх фільмів у Росії через вторгнення в Україну.

UPS (United Parcel Service). Одна  з двох найбільших у світі (разом з FedEx) логістичних компаній припиняє доставку в Росію.

Visa. Американська корпорація відрізала російські банки від своєї мережі.

Volkswagen. Німецький автоконцерн тимчасово призупинив поставки автомобілів, які вже знаходяться в Росії, місцевим дилерам.

Volvo. Шведський автомобільний бренд призупинив поставки автомобілів до Росії до подальшого повідомлення.

Warner Bros. Голлівудська кінокомпанія призупиняє вихід своєї стрічки «Бетмен» в Росії.

Whitebit. Криптовалютна біржа відхиляє нові реєстрації з Росії.

YouTube. Американський відеосервіс, що належить Google, заблокував канали кремлівських медіа RT і Sputnik, а також призупинив монетизацію низки російських каналів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій