Читаєте зараз
Росія може підписати угоду з армією Судану: про що йдеться

Росія може підписати угоду з армією Судану: про що йдеться

Анастасія Могилевець

РФ незабаром може підписати угоду зі Збройними силами Судану про обмін зброєю на російський логістичний центр у Порт-Судан у Червоному морі, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Помічник головнокомандувача армії Судану Ясір Аль-Атта заявив 25 травня, що делегація військових найближчим часом вирушить до Росії, щоб укласти угоду про обмін важливого озброєння і боєприпасів для російського логістичного центру у Порт-Судані.

Аль-Атта назвав запланований російський хаб не зовсім військовою базою. Кремль стверджує, що військові Судану змогли повернути собі кілька районів Хартума завдяки поставкам іранських безпілотників. 

Заступник міністра закордонних справ РФ та спеціальний представник президента Росії в Африці й на Близькому Сході Михайло Богданов зустрівся з главою Суверенної ради Судану Абдель Фаттахом аль-Бурханом і кількома іншими офіційними особами під час дводенного візиту до країни 28 і 29 квітня. 

ISW раніше оцінював, що Росія може змінити сторону підтримки у громадянській війні в Судані, щоб підтримати збройні сили африканської держави й створити свою військово-морську базу в Червоному морі. Аналітики вважають, що російська підтримка суданських збройних сил принесла б велику користь Ірану: вона зблизила б російську й іранську політику, а також стратегію в регіоні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій