'
Читаєте зараз
Росія може вдвічі збільшити виробництво зброї

Росія може вдвічі збільшити виробництво зброї

Ilona Kivva
Автор:

Попри санкції, Російській Федерації вдається не просто підтримувати, а навіть нарощувати оборонне виробництво деяких категорій озброєння, пише The Wall Street Journal.

За оцінками західних експертів вважалося, що РФ може виробляти близько 100 танків на рік, але фактичне виробництво танків вже наближається до 200 на рік. Але зазначають, що Росія вже втратила понад 2000 танків, на відновлення знадобиться десятиліття.

В 2022 році ворог випустив 10-11 млн снарядів. Вважалося також, що російська оборонка може виробляти близько 1 млн нових артилерійських снарядів на рік. Тут теж оцінка змінилася: тепер здається, що протягом наступних кількох років країна-агресорка зможе випускати близько 2 млн артилерійських снарядів на рік.

Росія планує направити в 2024 році на військові витрати 10.8 трлн рублів, тобто у порівнянні з 2023 роком на ці цілі закладено 68.8% більше (проти 6.4 трлн рублів).

У недавньому звіті Royal United Services Institute (Лондон) йдеться, що Україна втрачає близько 10 000 безпілотників на місяць, головним чином через російську радіоелектронну боротьбу. Захисники на передовій навколо Бахмута підтверджують ці дані: кажуть, що ворожа РЕБ щодня знищує десятки безпілотників. І хоча українське виробництво дронів різко зросло за останні місяці, потреба в великих поставках не зникає.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій