Росія перевозить своє озброєння із Сирії через Босфор
- У Новоросійську розвантажили щонайменше 11 російських бронемашин з корабля, який прибув із сирійського порту Тартус без перешкод з боку Туреччини.
- Цю техніку РФ, ймовірно, перекине до Криму, а звідти вже на території Херсонщини та Запоріжжя.
- Маршрут через Босфор Кремль неодноразово використовував для перекидання озброєння.
Російська Федерація використовує торгові кораблі для транспортування зброї до Чорного моря через Босфор, який контролює Туреччина. Для військових суден прохід протокою заборонений ще від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але з комерційними бортами ситуація набагато складніша — потрібно мати особливі підстави, щоб здійснювати затримання та перевірку.
Заборона розповідає про те, як Росія переганяє техніку та зброю з Близького Сходу до Чорного моря.
Конвенція Монтре: РФ знайшла лазівку
Наприкінці липня 2022 року російське торгове судно Sparta II пройшло через турецьку протоку Босфор на шляху з сирійського порту Тартус до Новоросійська, пише Bloomberg.
На ньому перевозилася військова техніка для підтримки війни проти України. При розвантаженні судна у російському порту було помічено щонайменше 11 броньованих транспортних засобів.
«Дані морського відстеження показують, що судно, яке належить компанії, на яку США наклали санкції в травні і яка контролюється Міністерством оборони Росії, здійснило рейс у проміж з 17 по 25 липня, очевидно, без перешкод з боку члена НАТО — Туреччини», — зазначили у виданні.
Читати більше новин в TelegramАнкара ще на початку РФ вторгнення в Україну, посилаючись на Конвенцію Монтре 1936 року, взяла на себе зобов’язання закрити Босфор для російських військових кораблів. Утім, заборона проходу не розповсюджується на комерційні судна, чим Кремль і користується. Кораблі російської компанії «Оборонлогистика» неодноразово у 2022 році неодноразово переправляли військові вантажі у зворотному напрямку — з Росії до Сирії.
Держдепартамент США звернувся до турецького уряду за роз’ясненнями, як судно з товарами військового призначення отримало дозвіл на прохід протокою. Відповідь Анкари поки невідома, проте один чиновник пояснив Bloomberg, що комерційні кораблі, згідно з Конвенцією Монтре, турецька сторона може перевіряти лише за наявності наведення від спецслужб або обґрунтованої підозри у порушенні режиму протоки.
«Російські поставки з Сирії, ймовірно, сприяють її загальному матеріально-технічному забезпеченню, оскільки Новоросійськ використовується для поповнення запасів на базах в анексованому Криму, а звідти — до окупованих Херсонщини та Запоріжжя на півдні України. Нещодавно Росія передислокувала сили і засоби в цей район, оскільки Україна загрожує контрнаступом у Херсонській області», — йдеться у матеріалі видання.
Раніше Заборона розповідала про те як у Туреччині затримали російський балкер з краденим українським зерном. Україна вимагала арештувати вантаж, але в Анкарі вирішили відпустити судно.
Читати більше новин в Telegram