'
Читаєте зараз
Росія та Китай знайшли лазівку в санкціях: що з’ясували розслідувачі

Росія та Китай знайшли лазівку в санкціях: що з’ясували розслідувачі

Анастасія Могилевець

Російська компанія з виготовлення міді та фірми з КНР знайшли спосіб обходу західних санкцій при взаємній торгівлі. Для цього вони маскують нову мідну катанку під брухт, пише Reuters.

Посередники подрібнювали металевий матеріал у віддаленому регіоні Сіньцзян-Уйгур, щоб її було важко відрізнити від непридатної продукції. Це дозволило експортерам і імпортерам отримувати прибуток від різниці в тарифах, що застосовуються до брухту та нового металу.

У грудні 2023 року російське експортне мито на мідну катанку становило 7%, а брухт оподатковувався на рівні 10%. Імпорт мідної катанки в Китай обкладається податком у 4%, своєю чергою податок на імпорт російського брухту не стягується.

Продажі нового металу у такий спосіб відображаються в розбіжності між китайськими та російськими даними, вважають фахівці. Дані китайської митниці показали, що з грудня минулого року КНР закупила значно більше мідного брухту у РФ. За інформацією ж російської митниці, кількість брухту, експортованого до Китаю, була незначною. 

Подрібнення щойно виготовлених мідних дротів – ефективний метод замаскувати новий матеріал. Довгі й тонкі стрижні зазвичай згорнуті в спіралі для зручності транспортування. Натомість металевий брухт – це суміш дротів і труб, які вже були у використанні. Для транспортування їх нарізають на шматки розміром із зерно або згортають і пресують.

Окрім фінансового стимулу уникнення податків, подрібнений метал важче ідентифікувати та відстежити, що полегшує продаж китайським виробникам. Теоретично немає жодних юридичних перешкод, які б завадили Пекіну купувати метал у російських підсанкційних компаній. Але виробники можуть побоюватися втрати експортного бізнесу через покупців, які прагнуть уникнути будь-якої торгівлі з РФ. Санкції також можуть ускладнювати обробку платежів. Деякі китайські компанії навіть створили нові групи для роботи з російським бізнесом.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій