Росія вдарила по Одесі та Миколаєву: в портах стоять іноземні кораблі зернової угоди
- РФ більше не має впливу на енергетичному ринку, але від тактики шантажу як такого не відмовилася.
- 22 липня 2022 року було підписано зернову угоду. Домовленості продовжували три рази: з 17 листопада, 18 березня та 17 травня 2023 року.
- 17 липня 2023 року країна-терористка зірвала продовження тристоронніх домовленостей.
Третю ніч поспіль Російська Федерація завдала ударів по критичній інфраструктурі півдня України. Всі теракти проходять якраз після того, як Кремль заявив про вихід з ініціативи та відкрито погрожувала страховим компаніям та екіпажам кораблів, які стоять в українських портах.
Заборона розповідає про деталі російського терору через агрошантаж.
Удар по півдню України: 20 липня 2023 року
Уночі 20 липня 2023 року окупанти знову атакують південні регіони України: цього разу під ударом російських ракет Одеса та Миколаїв. Також задокументовані прильоти в Сумах, Чернігові та на Донеччині.
Загалом противник, за даними Повітряних сил ЗСУ, випустив 38 боєприпасів (знищено 18): 19 крилатих ракет та 19 дронів-камікадзе:
- сім крилатих «Онікс» з берегового ракетного комплексу «Бастіон» (Крим);
- – чотири крилаті ракети повітряного базування Х-22 – пуски здійснювались з восьми літаків Ту-22МЗ (акваторія Чорного моря);
- три крилаті ракети морського базування «Калібр» імовірно з підводного човна (акваторія Чорного моря) — дві збили;
- п’ять крилатих ракет наземного базування «Іскандер-К» (Крим) — три збили;
- 19 ударних БпЛА типу «Shahed-136/131» з двох напрямків – південного (Чауда, Крим) та північно-східного (Курськ) — 13 знищено.
В центрі Миколаєві є влучання в багатоповерховий будинок. Є загиблі, постраждали 18 людей, п’ятеро з них — діти. Під час гасіння пожежі травмувався працівник ДСНС. Надзвичайники врятували двох мешканців та евакуювали 30.
Читати більше новин в TelegramЗернова угода зірвана: що зміниться
Напередодні РФ офіційно заявила про готовність до ескалації. «Росія припинила участь в зерновій угоді. З 00:00 20 липня всі судна, що йдуть через Чорне море до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення [Росія вважатиме їх залученими до військового конфлікту на боці України]», — йдеться в повідомленні Міноборони країни-агресорки.
Тимчасово небезпечними для судноплавства оголошено низку морських районів у північно-західній та південно-східній частинах міжнародних вод Чорного моря.
В портах Миколаєва та Одеси перебували принаймні 10 іноземних вантажних кораблів. Судна ходять під прапорами африканських та азійських держав. Три з них зареєстровані в Ліберії, два в Гонконгу, два в Палау. Ще по одному — на Кайманах, у Белізі та в Панамі.
Раніше Заборона розповідала про заборону ввезення в європейські країни сільгоспродукції з України, яка почала діяти з весни 2023 року.
Читати більше новин в Telegram