Росія вперше застосувала проти України рідкісну 4-тонну ракету: у чому небезпека
- Російська Федерація під час одного з останніх обстрілів застосувала протикорабельну ракету П-35. Цілили, ймовірно, по південних регіонах.
- Судячи з кадрів, снаряд було збито українськими Силами протиповітряної оборони.
- Є лише два комплекси, з яких її могли запустити.
П-35 — протикорабельна ракета, якій вже понад 70 років. Це снаряд довжиною у 10 метрів та стартовою вагою у 4 тонни, який може бити на відстань до 300 кілометрів. Через низку особливостей її застосування дотичне до вкрай небезпечної Х-22.
Заборона розповідає про рідкісну небезпечну зброю ворога.
Запуск протикорабельної ракети РФ: що відомо
Російська Федерація під час одного з останніх обстрілів застосувала новий вид озброєння. Йдеться про 4-тонну протикорабельну ракету П-35 (3М44 «Прогрес»), пише Defense Express.
Такий висновок експерти з озброєння зроби по знімках уламків, що з’явилися у мережі, а також за інформацією з власних джерел. Серед іншого, ракета має доволі характерні крила.
Судячи з кадрів, снаряд було збито українськими Силами протиповітряної оборони. Враховуючи протикорабельну природу ракети, можна припустити, що супротивник намагався поцілити в об’єкти південних областей.
Читати більше новин в TelegramП-35: у чому небезпека
П-35 — протикорабельна ракета, якій вже понад 70 років. Попри свій вік вона все ще перебуває на озброєнні РФ.
Це снаряд довжиною у 10 м та стартовою вагою у 4 тонни. Система наведення інерціальна на маршевій ділянці, а на кінцевій вмикається активна радіолокаційна головка самонаведення. Висота польоту (на маршевій) може бути від 400 м до 7 км (перед атакою знижується на висоту 100 метрів). Від неї залежить дальність атаки — задекларована від 100 до 300 кілометрів.
Вона запускається з:
- берегового ракетного комплексу «Редут» — станом на 2021 рік їх кількість оцінювалась у вісім пускових;
- стаціонарному комплексі «Утес», або «Объект-100» — у РФ лише два такі підземні комплекси: у Криму та та на острові Кильдин у Баренцевому морі (найймовірніше, покинутий). У Криму розміщений біля Балаклави (ракети сховані під землею та підіймаються перед стартом).
Також П-35 були на озброєнні ракетних крейсерів проєкту 58, але всі вони вже списані. Яка саме пускова була використана для удару, невідомо.
«Використання навіть таких засобів далекобійного ураження більше схоже просто на бажання вдарити бодай чимось. Справа в тому, що П-35 навіть в останній версії модернізації (3М44), яка була прийнята на озброєння у 1982 році, вже тоді вважалась архаїчною. Дальність її застосування складає до 300 км (за деякими джерелами у версії 3М44 до 460 км), швидкість — до 1 800 км/год (за іншими джерелами 2200 км/год), розмір бойової частини до 930 кг (ФКБЧ 4Г48)», — пояснили у Defense Express.
У боєприпасах від початку створення була закладена можливість ураження наземних цілей, а саме — берегових. Однак проблема у системі наведення — цілі мали бути радіоконтрастними.
Через ці нюанси пуски ворогом ракет П-35, як пояснюють експерти, фактично дотичні до застосування Х-22, які використовуються для терористичних ударів по містах.
«Ракета П-35 неточна, але така ж потужна, як Х-22. Вона може нести навіть ядерні боєголовки. Це свідчить про те, що Росія намагається використовувати будь-яке ракетне озброєння, що залишилося, для удару по наших містах», – каже військовий аналітик Сергій Згурець.
Раніше Заборона розповідала про потужні ППО-гібриди, що створюються у рамках проєкту FrankenSAM. Це сукупність програм, які передбачають інтеграцію західних ракет у радянські зенітні ракетні комплекси (ЗРК).
Читати більше новин в Telegram