Читаєте зараз
Росія виведе атомну субмарину ближче до Японії та США

Росія виведе атомну субмарину ближче до Японії та США

Іван Скорина
  • Російська Федерація планує перевести в Тихий океан новий атомний підводний човен «Генералисимус Суворов». 
  • Субмарина надійшла на озброєння армії РФ наприкінці 2022 року і є частиною нового класу більш непомітних і спритних кораблів «Борей».
  • Човен може нести до 16 міжконтинентальних ракет «Булава» з ядерними боєголовками, радіус дії яких сягає 8 000 кілометрів.

Переміщення підводного судна нового покоління є частиною плану Кремля щодо посилення своїх сил в Тихоокеанському регіоні. Влітку 2023 року воно покине Арктику та зупиниться на базі півострову Камчатка, що непокоїть сусідню Японію.

Заборона розповідає про найсучасніший клас військових підводних човнів РФ.


«Генералисимус Суворов» у Тихому океані: що з’ясували журналісти 

Росія планує перемістити свій новітній атомний підводний човен на постійну базу «Рибачий» на півострові Камчатка в серпні 2023 року. Це є частиною плану Москви щодо посилення своєї військової присутності у Тихоокеанському регіоні, пише Al Jazeera

«Генералисимус Суворов» у серпні здійснить міжморський перехід зі складу Північного флоту (в Арктиці) на Тихоокеанський флот. Перехід буде здійснюватися по Північному морському шляху, в тому числі в підводному положенні.

За словами журналістів Аль Джазіри, цей план РФ викликає занепокоєння щодо безпеки Японії та всього регіону, в якому свої сили нарощують також США. У травні 2023 року Америка підписала угоду про безпеку з Папуа-Новою Гвінеєю, що знаходиться в Океанії неподалік Австралії.

Читати більше новин в Telegram

Останній з класу «Борей-А»: що відомо про човен

«Генералісимус Суворов» надійшов на озброєння армії РФ наприкінці 2022 року і є шостим судном російського класу «Борей». Як і усі кораблі цього класу, цей містить російські міжконтинентальні балістичні ракети «Булава» (до 16 штук), кожна з яких може нести одну чи більше ядерних боєголовок. Снаряди створені за проєктом «Тополь М» та мають:

  • довжину 12.1 м;
  • діаметр 2.1 м;
  • радіус дії понад 8000 км;
  • ударне навантаження від 100 до 150 кілотонн. 

Підводні човни класу «Борей» (четвертого покоління) були створені у рамках проєкту «955» і замінили менш потужні R-39UTTH Bark. Такі субмарини також несуть шість протикорабельних ракет SS-N-15 калібру 533 мм із радіусом дії 45 кілометрів. 

Першим судном цього класу став «Юрій Долгорукий», що коштував Росії близько $713 мільйонів. На його створення витратили 12 років (з 1996 року), а взяли на озброєння ще за п’ять років. Потім з’явились човни «Александр Невский» і «Владимир Мономах», після чого проєкт переформатували в «955А». Зміна передбачала вдосконалення технологій і створення принципово нового корпусу для субмарин. 

Перший корабель класу «Борей-А» «Князь Володимир», закладений у липні 2012 року, взяли на озброєння морських сил РФ у червні 2020 року. За два роки, вже під час повномасштабного вторгнення в Україну, його помітили у водах Баренцевого моря. На корабль була нанесена буква Z, що трактували як завуальовану погрозу НАТО. Усі подальші судна четвертого покоління перебувають на стадії будівництва.

Раніше Заборона розповідала про шпигування російських суден у водах навколо Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій