Читаєте зараз
Росія вивела субмарину з «Калібрами» у море: експерти назвали можливі причини

Росія вивела субмарину з «Калібрами» у море: експерти назвали можливі причини

Ilona Kivva
Автор:
  • У Чорному морі базуються чотири російські підводні човни, здатні запускати крилаті ракети.
  • 22 грудня 2022 року одну з них вивели з Севастополя у супроводі морської та авіапідтримки.
  • Восени-2022 українські сили змусили ворога перейти у пасивну позицію у Чорному морі, тому така оборона може свідчити про здатність ЗСУ знищити корабель.

Російська Федерація 22 грудня 2022 року вивела у відкрите море військову субмарину, заряджену чотирма крилатими ракетами типу «Калібр». Це може свідчити про підготовку чергового обстрілу України з акваторії Чорного моря або про більш масштабні операції як проти України, так і проти ще однієї держави.

Заборона розповідає про вихід російського підводного човна у небезпечну зону.

Росіяни влаштували оборонне кільце для підводного човна 636.6

На початку повномасштабного вторгнення Чорноморський флот РФ домінував у Чорному морі. Однак восени та взимку 2022 року українські сили змусили ворога перейти до переважно пасивної позиції, пише Naval News.

Активізація противника відбулася 22 грудня 2022 року з акваторії тимчасово окупованого Севастополя військовий підводний човен проєкту 636.6. Ці субмарини належать до класу Кіло і призначені для протикорабельних і протичовнових операцій на відносному мілководді. На одній такій субмарині може бути до чотирьох крилатих ракет морського базування «Калібр».

«Чотири російські підводні човни класу Improved-Kilo базуються в Чорному морі. Вони використовуються для запуску крилатих ракет “Калібр” по Україні. Схоже, що вони діють із Севастополя, коли активні для ракетних ударів, можливо, для спрощення перезарядки. А коли ні, базуються у порівняльній безпеці у Новоросійську», — пояснили у виданні.

Читати більше новин в Telegram
Завантаження ракет класу Калібр на російський підводний човен в тимчасово окупованому Криму, червень 2022 року. Фото: Maxar

Під час виводу субмарини у відкрите море було організовано доволі потужну кільцеву оборону. Так, підводний човен супроводжували:

  • швидкісний катер, ймовірно, десантний Raptor;
  • вертоліт, ймовірно, Мі-8 Hip;
  • на виході з гавані стояв патрульний корвет проєкту 22160 із зенітно-ракетним комплексом «Тор» на вертолітному майданчику.

Вони, за версією видання, були призначені для захисту від українських безпілотних надводних суден — морських безпілотників, якими Військово-морські сили ЗСУ вже пробували атакувати кораблі РФ 29 жовтня 2022 року.

Чому субмарину вирішили вивести з Севастополя тільки тепер, до кінця незрозуміло, однак експерти видання вважають, що є кілька найбільш вірогідних варіантів:

  • показове виведення, щоб продемонструвати активність флоту і перевагу у морі;
  • підготовка чергової ракетної атаки по Україні;
  • стратегічне виведення для участі в можливій агресії проти Молдови;

Молдова раніше попереджала, що бачить підвищену загрозу висадки амфібій для спроби створити сухопутний міст до Придністров’я. 

  • стримування України від просування на південь від Херсона в напрямку Криму.

«Показовим є сам факт того, що росіяни організували вихід у море свого підводного човна з поправкою на те, що по ньому може ударити безпілотник чи “катер-камікадзе” Сил оборони України. Що своєю чергою означає, що Чорноморський флот РФ намагається вчитись на своїх помилках. Але з іншої сторони не будемо виключати, що в якийсь із моментів Україні вдасться таки підловити та знищити якийсь із рашистських носіїв ракет “Калибр”», — зазначили у Defence Express.

Раніше Заборона розповідала про аварії, пов’язані з багатостраждальним російським авіаносцем «Адмирал Кузнецов». Він ставав на ремонт майже щороку з моменту свого створення.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій