Читаєте зараз
Росія закупила у КНДР півмільйона артснарядів перед зимою: як і куди їх доставляють

Росія закупила у КНДР півмільйона артснарядів перед зимою: як і куди їх доставляють

Ilona Kivva
Автор:
  • Північна Корея протягом кількох місяців передала Росії тисячі контейнерів зі зброєю.
  • Левова частка отриманого — це боєприпаси.
  • Тепер перед Україною складне і важливе завдання: не дати росіянам отримати вагому перевагу в артилерії на окремих ділянках фронту, завдяки аналогічним постачанням від союзників.

Снарядний голод російські війська почали відчувати з весни 2023 року, після перемовин з КНДР, яка багато років є ізгоєм, тимчасове рішення було знайдено. Масштабні постачання не змінять результат війни, проте суттєво вплинуть на бойові дії.

Заборона розповідає про налагоджений маршрут постачання боєприпасів з Північної Кореї.

Тихорецький склад: що з’ясували розслідувачі

Розвідка США довго та уважно стежить за можливими шляхами постачання зброї з Північної Кореї у Росію і навпаки. Нещодавно Білий Дім і CSIS опублікували звіти, згідно з якими, за вересень-2023 армія РФ отримала близько 1000 контейнерів з боєприпасами.

Контейнери з боєприпасами завантажуються на кораблі під російськими прапорами в порті Раджин, що на східному узбережжі Північної Кореї, та прибувають у маловідомий порт у Приморському краї РФ. Звідти вони доставляються залізною дорогою ближче до лінії фронту.

Досліджені дані з супутників показують, що невідомі контейнери прибувають на Тихорецький склад боєприпасів (колишня 719 артбаза) в Краснодарському краю. На знімках видно, що на місці вже з серпня були викопані укриття. Вже на жовтневих кадрах — контейнери поміщені всередину виритих берм.

Читати більше новин в Telegram
Берми з контейнерами для боєприпасів у Тихорецьку, Краснодарський край. Фото: Frontelligence

Зброя з Північної Кореї: скільки купила РФ

В підрахунку кількості поставлених снарядів розслідувачі будують свої дані, виходячи зі звітів Білого Дому та CSIS, в яких фігурує кількість у 1000 контейнерів за вересень 2023 року. Frontelligence зробили висновок, що масштаби постачань не зменшились, а збереглись на тому ж рівні, що свідчить про приблизно 1000 контейнерів за жовтень.

Хоча точну кількість перевезених контейнерів дослідити було неможливо, кілька сотень реально візуально підтвердити, базуючись тільки на знімках порту Раджин за 27 жовтня. Розслідувачі говорять про те, що вони могли складатись подвійними штабелями, а це значить, що кількість може бути значно більшою.

Таким чином Північна Корея сумарно поставила Росії приблизно 2000 контейнерів з боєприпасами. Один 20-футовий контейнер (саме такими, судячи зі знімків, поставляється зброя) може містити приблизно 23.5 тонни вантажу, що дорівнює 276-290 ящикам зі 155-мм снарядами, або 264-273 коробки зі 122-мм снарядами. За консервативними підрахунками це понад 500 000 снарядів різного калібру.

Контейнери зі снарядами в порту Раджин, Північна Корея. Фото: Frontelligence

Розслідувачі також посилаються на UAWeapons, згідно з даними яких, боєприпаси виготовлені у 2000-2010 роках.

«Якість снарядів  це важливий чинник. Попри те, що це не радянські запаси, відсоток несправностей, ймовірно, тяжітиме до 25%. І хоча такі постачання не вплинуть на результат війни, тільки ці снаряди можуть дозволити росіянам провести одну велику, або декілька менш масштабних наступальних операцій. Це ставить перед Україною складне і важливе завдання: не дати росіянам отримати вагому перевагу в артилерії на окремих ділянках фронту, завдяки аналогічним постачанням від союзників», — зазначають розслідувачі.

Раніше Заборона розповідала про можливість Росії вести довгу війну в Україні, згідно зі зверстаним держбюджетом на 2023 та 2024 роки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій