'
Читаєте зараз
Росія знайшла спосіб продавати нафту в обхід санкцій

Росія знайшла спосіб продавати нафту в обхід санкцій

Markiian Oliiarnyk
  • Єгипет — популярний транзитний пункт для російських танкерів, які зокрема перевозять мазут.
  • РФ перевантажує барелі зі своєю нафтою з одного танкера на інший у єгипетському порту Ель-Хамра.
  • Відстежувати такі вантажі дуже складно, тому схема популярна серед тих, хто не хоче публічних зв’язків з агресором.

Через посилення енергетичних санкцій проти Росії у Кремлі шукають обхідні шляхи, які дозволять постачати свої головні товари. Оскільки ембарго Європейського Союзу на російську нафту запрацює лише наприкінці 2022 року, Москва має достатньо часу, щоб випробувати різні схеми приховати походження енергоресурсів.

Заборона розповідає одну зі схем РФ у Середземному морі з сірого продажу нафти третім країнам.  


Росія приховує походження своєї нафти: схема через Єгипет

Російські ділки знайшли спосіб доставляти свою нафту на ринок, оминаючи вплив західних санкцій. Для цього країна-терористка використовує невеличкий порт на Середземномор’ї, пише Bloomberg.

«Вантаж із близько 700 000 барелів російської нафти 24 липня [2022 року] був доставлений на єгипетський нафтовий термінал Ель-Хамра на середземноморському узбережжі. Через кілька годин інше судно забрало партію з порту, в якій могли бути деякі або взагалі усі російські барелі», — повідомляє видання.

Термінал Ель-Хамра  має шість резервуарів для зберігання, здатних вмістити 1.5 мільйона барелів сирої нафти. Він був побудований для обробки сировини, видобутої у західних пустелях Єгипту. До того ж порт доволі непримітний, тож у РФ є усі можливості змішувати свої барелі з єгипетськими.

Читати більше новин в Telegram

Махінація суттєво ускладнює відстеження кінцевого пункту призначення вантажу. Тож Кремль нею користується, аби приховати поставки, зокрема до Європи чиї компанії уникають прямої співпраці з агресором через репутаційні ризики.

За даними Bloomberg, другий танкер відчалив через чотири дні з майже повністю заповненими вантажними баками. Станом на 4 серпня 2022 року, він пришвартований біля ще одного єгипетського нафтового термінала Рас-Шухейр, що на узбережжі Червоного моря. На ньому також можна змішувати російську сиру нафту з єгипетськими барелями.

Маршрути двох танкерів з російськими барелями нафти. Фото: Bloomberg

РФ уже деякий час використовує інші порти Єгипту як транзитні пункти для експорту мазуту. Раніше танкери, що перевозили російську нафту, здійснювали перевантаження із судна на судно біля іспанського порту Сеута, що біля протоки Гібралтар, а віднедавна — у водах серединної Атлантики. В іншій земній півкулі росіяни облаштували подібну перевалку біля Джохора, що у Малайзії.

Раніше Заборона розповідала про те, як трейдери обходять нафтове ембарго США, замішуючи нафту Urals в інші нафтопродукти на виробничих потужностях в Індії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій