'
Читаєте зараз
Росіяни готуються підірвати ще одну дамбу

Росіяни готуються підірвати ще одну дамбу

Анастасія Бодюл
  • Війська РФ зайшли в Токмак в перші дні повномасштабного вторгнення.
  • Весь цей час містечко Запорізької області використовується як склад боєприпасів та місце дислокації персоналу.
  • Супутникові знімки свідчать, що окупанти на додаток до традиційних оборонних споруд звели ще водну перешкоду, яку можуть знищити в будь-який момент.

Імпровізована дамба розташована в межах оборонної лінії, що огинає місто Токмак, яке саме знаходиться за кількома іншими оборонними лініями. Враховуючи її розмір, затоплення є незначним і не наближається до масштабу Каховської трагедії.

Заборона розповідає про розслідування Bellingcat.


Токмак: тактика армії Росії

Супутникові знімки Planet Labs свідчать про те, що Росія влаштувала дамбу на околицях окупованого українського міста Токмак Запорізької області перед контрнаступом України, пише Bellingcat.

«Підвищення рівня води в річці Токмачка може бути частиною більших зусиль з уповільнення просування українських військ. Якщо говорити точніше, це може бути частиною зусиль уповільнити східне охоплення Токмака в разі українського прориву поблизу міста», — зазначає розслідувач Майкл Шелдон.

Червона лінія позначає приблизну лінію фронту у війні, тоді як зелені лінії позначають російські оборонні лінії, як спостерігали дослідники відкритих джерел. Карта: Google, корекція Натана Русера.

РФ кілька місяців готувалася до українського наступу на півдні країни. Багатошарова оборона росіян складається з декількох ліній мінних полів, протитанкових ровів, бетонних загороджень і окопів, що охоплюють всю лінію фронту на великій території вглиб.

Читати більше новин в Telegram

Дамба на Токмачці: знімки з супутника

Після будівництва дамби на початку травня річка Токмачка значно розширилася на схід від міста та затопила деякі найближчі до дамби поля. Це було видно на знімках високої роздільної здатності SkySat від 6 червня від Planet Labs, які показали, що дамба була побудована з піщаного бар’єру, досить широкого, щоб стримувати невелику річку. 

Праворуч видно, як вода накопичується та розливається на сусідні поля. Ліворуч від мосту в центрі можна побачити жовтий піщаний бар’єр. До дамби можна побачити сліди шин. Зображення: Planet Labs

Сліди шин, що ведуть від дамби, свідчать про те, що вона також може функціонувати як другий міст, хоча міст поруч із нею на дорозі P37, здається, функціонує нормально.

На знімках видно сліди, що ведуть до місця дамби 3 травня 2023 року, і показують, що річка Токмачка перерізана 6 травня, а рівень води на східній стороні дамби неухильно зростає до червня, як видно з покадрової зйомки.

Тактику використовують обидві сторони. В квітні 2022 року в Демидові на північ від Києва та на Оскільському водосховищі (Харківщина) Україна була вимушена зробити підрив, аби зупинити ворога. Пізніше російські війська повністю знищили Оскільську дамбу під час визвольного наступу ЗСУ в травні-2022.

Раніше Заборона розповідала про архітектуру Голої Пристані до окупації та затоплення через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій