'

Росіяни повністю знищили одну з найбільших ТЕС України

Анастасія Могилевець

Внаслідок масованої ракетної атаки РФ в ніч на 11 квітня Трипільська ТЕС у Київській області повністю знищена, повідомив голова наглядової ради «Центренерго» Андрій Гота.

Після влучань спалахнув турбінний цех. Наразі на електростанції проводять роботи з локалізації вогню. Усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, вижили, доповів Гота.

Трипільська ТЕС розташовувалась на околицях міста Українка на Київщині. Мер Олександр Туренко закликав жителів щільно зачинити вікна в помешканнях, щоб не дихати шкідливими продуктами горіння. Пізніше він відредагував публікацію в соцмережі, закликаючи лише зарядити пристрої та зробити запаси води.

Наприкінці березня 2024 року росіяни повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а в липні 2022 року ворог окупував Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Наразі «Центренерго» втратило 100% генерації, пише Інтерфакс-Україна.

Майданчик для будівництва електростанції було затверджено в січні 1962 року. За десять років запустили останній, шостий енергоблок. В 1995 році Трипільська ТЕС увійшла до складу створеного Державного підприємства «Центренерго».

З усіх енергогенерувальних підприємств Київщини загальною потужністю 3200 МВт, потужність Трипільської ТЕС становила близько 57%. Електростанція була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій