Читаєте зараз
Росіяни вигадали небезпечні прийоми з дронами: у чому загроза

Росіяни вигадали небезпечні прийоми з дронами: у чому загроза

Ilona Kivva
Автор:
  • Російські війська застосовували сльозогінний газ на полі бою з 2014 року. Зокрема, під час боїв за Донецький аеропорт у 2015 році.
  • Для атаки вороги використовують газові гранати К-51 та саморобні.
  • Ефективним і чи не єдиним методом захисту є звичайні протигази.

Російська армія використовує безпілотники, щоб скидати на позиції українських захисників газові снаряди. Це робиться для того, аби змусити воїнів покинути свої позиції. Після цього вони потрапляють під мінометний обстріл або чергову атаку дронів.

Заборона розповідає про методи використання БПЛА російською армією.


Сльозогінний газ і БПЛА: тактика РФ

Російські війська нерідко застосовують сльозогінний газ на полі бою ще з початку повномасштабного вторгнення. Але у 2023 році було помічено суттєве збільшення кількості випадків скидання снарядів з речовиною за допомогою безпілотних літальних апаратів, йдеться у Twitter-акаунті українського офіцера в запасі Tatarigami_UA.

«Використання сльозогінного газу у війні є зростаючою тенденцією. Одна з тактичних адаптацій передбачає використання сльозогінного газу, який скидають з безпілотників поблизу бліндажів. Ця тактика спрямована на вимивання захисників і отримання тактичної переваги», — пояснив військовий.

Зазвичай використовуються ручні сльозогінні аерозольні гранати К-51 або саморобні снаряди. У другому випадку газ набагато важче ідентифікувати, адже такі гранати ніяк не маркуються. Ворог часто скидає два-три такі боєприпаси, аби максимізувати ефект і точно змусити військових вийти з бліндажів.

Читати більше новин в Telegram

Є декілька можливих цілей при використанні стратегії. Від них і залежить прийом, який відбувається після скидання гранат:

  • разом з БПЛА може летіти ще один дрон. Він вже несе уламкові гранати, які скидаються на бійців, що були вимушені покинути свої укриття. Тобто відбувається зачистка території;
  • після того, як військові залишають бліндажі, ворог застосовує міномети для ударів по їхніх позиціях — після цього позиції штурмує піхота. Тобто це роблять перед наступом на ділянці.

«Це не вперше, коли ворог використовує гранати зі сльозогінним газом. Такі ж використовувалися й раніше – наприклад, під час боїв за Донецький аеропорт у 2015 році», — зазначили у Defence Express.

Граната зі сльозогінним газом, скинута з БПЛА. Фото: Tatarigami_UA

Спосіб протидії такій загрозі, як стверджується, це перш за все протигази. Вони мають забезпечувати хороший захист від сльозогінного газу. Це штатний засіб захисту, який має бути у кожного військового, але малоймовірно, що так є на практиці. 

Раніше Заборона розповідала про радянські системи С-300 і С-400, які РФ активно використовує для обстрілу українських міст. Насправді це комплекси протиповітряної оборони, тому вони вкрай неточні, але від цього не менш небезпечні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій