Читаєте зараз
Розгляд дисциплінарної справи проти судді Тандира зупинили: що це значить

Розгляд дисциплінарної справи проти судді Тандира зупинили: що це значить

Ilona Kivva
Автор:

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя безстроково зупинила розгляд справи проти судді Олексія Тандира, якого звинувачують в тому, що у 2023 році він збив насмерть нацгвардійця на блокпосту.

Член Вищої ради Віталій Саліхов аргументував пропозицію призупинити розгляд справи браком часу. Нібито прокуратура не надавала документи вчасно, а закон надає членам ВРП 30 днів на складання висновку по справі. Саліхов заявив, що незабаром піде у відпустку і не встигне опрацювати документацію.

Згідно із законом, на складення вироку є 30 днів. Оскільки скаргу відкрили 10 січня, то висновок треба передати на розгляд до 10 лютого. Віталій Саліхов додав, що Тандир хоче брати участь у розгляді дисциплінарної скарги проти самого себе.

Суддя Олексій Тандир. Фото: court.gov.ua

Член Ради запевнив: зупинення розгляду створить умови для того, щоб обʼєктивно розібратися з дисциплінарною скаргою, а не для того, щоб усунути від відповідальності підозрюваного.

Юристка фундації DeJure Єлизавета Караченцева, яка подала скаргу на Тандира, зазначила: член ВРП може не лише запитувати документи та інформацію, а й реагувати на невиконання таких вимог.

«Ця справа стосується суспільного інтересу і резонансу, вона також належить до справ пріоритетних, інформація у цій справі може бути підставою для звільнення судді. Я вважаю, що розгляд справи не потрібно зупиняти, а продовжувати витребовувати справи, у випадку невиконання вимог – притягати до адмінвідповідальності осіб», — сказала Караченцева.

Троє з пʼяти членів палати підтримали безстрокову зупинку розгляду дисциплінарної справи. Рішення ухвалили на період, необхідний для отримання запитуваної інформації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій