'
Читаєте зараз
Розкрадання 43 млн грн з бюджету Міноборони України: у Греції затримали підозрюваного

Розкрадання 43 млн грн з бюджету Міноборони України: у Греції затримали підозрюваного

Tetiana Cherevko

В Афінах 13 листопада правоохоронці затримали громадянина України, якого підозрюють у незаконному заволодінні 43 млн грн з бюджету українського Міністерства оборони, повідомили в Офісі генерального прокурора.

Підозрюваний на момент вчинення злочину перебував на посаді директора компанії. Він зі своїми спільниками у період з 2 березня по 10 травня 2022 року заволодів грошима, які отримало товариство з обмеженою відповідальністю. Це була попередня оплата за договорами, укладеними з Міністерством оборони України на закупівлю товарів військового призначення. Потім гроші перерахували підприємцям за нібито надання робіт та послуг. 

Чоловіку у 2022 році повідомили про підозру у:

  • зловживанні службовою особою своїм службовим становищем та розпорядження майном, одержаним злочинним шляхом, вчинені у особливо великому розмірі організованою групою (частина п’ята статті 191 ККУ);
  • відмиванні доходів одержаних злочинним шляхом (частина третя статті 209 ККУ).

Підозрюваного затримали 6 листопада 2023 року в Греції. За рішенням Апеляційного суду Афін він знаходиться під тимчасовим арештом. Наразі готуються усі необхідні документи для направлення запиту про його екстрадицію до України для притягнення до кримінальної відповідальності.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій