Читаєте зараз
Розшукуваному злочинцю Путіну дадуть дипломатичний імунітет

Розшукуваному злочинцю Путіну дадуть дипломатичний імунітет

Іван Скорина
Путін
  • Уряд Південно-Африканської Республіки надасть дипломатичний статус учасникам саміту БРІКС, на яку запрошений президент РФ. 
  • З березня 2023 року його розшукує Міжнародний кримінальний суд, а понад 100 країн світу (включно з Кейптауном) зобов’язані його затримати. 
  • МЗС ПАР стверджує, що видача імунітету – стандартна процедура, що не скасовує можливості арешту Володимира Путіна. 

Дипломатичний захист не має більшої за ордери Міжнародного кримінального суду юридичної сили. Отже, уряд будь-якої держави все одно повинні заарештувати оголошену в розшук особу. 

Заборона розповідає про спробу президента країни-терористки уникнути арешту за злочини проти людства.


Саміт БРІКС: 22-24 серпня

Південно-Африканська Республіка надасть дипломатичний імунітет учасникам двох подій для офіційних осіб, пише Bloomberg.

Мова йде про групу країн BRICS (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР). 1-2 червня 2023 року відбудеться зустріч міністрів, а 22-24 червня — саміт, на який запрошено Володимира Путіна.

«Це стандартне надання імунітетів, яке ми здійснюємо для всіх міжнародних конференцій та самітів у Південній Африці, незалежно від рівня участі. Імунітети призначені для конференції, а не для конкретних осіб. Вони призначені для захисту конференції та її учасників від юрисдикції країни, що приймає, на час проведення конференції», — заявили в Департаменті міжнародних відносин МЗС ПАР. Зазначено, що дипломатичний захист не скасовує можливості видачі ордерів будь-якого міжнародного трибуналу щодо учасників конференції.

Читати більше новин в Telegram

Після видачі МКС ордера на арешт Путіна Кейптаун пообіцяв врахувати цю обставину й усвідомлює свої юридичні зобов’язання. Розглядався варіант участі президента РФ в подіях БРІКС по відеозв’язку, але, ймовірно, Кремль надав підказки.

Розшук Путіна

Ордер на арешт президента Росії суд у Гаазі видав 17 березня 2023 року. Це закріпило за ним офіційний статус міжнародного злочинця і 123 країни-підписантки Римського статуту (РС) зобов’язані арештувати його на своїй території. 

«Президент Російської Федерації, ймовірно, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації. Існують розумні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за це, безпосередньо та спільно з іншими», — йдеться в заяві суду. 

Рішення винесли на основі більш як 40 томів матеріалів (електронні докази, протоколи оглядів за методикою Берклі, протоколи з відео допитами свідків та потерпілих), переданих в Гаагу Україною. Своєю чергою, РФ відповіла, що не підписувала Римський статут, тому це рішення МКС жодної ваги для неї не має. Та попри гучну заяву, ордер на арешт усе ж вплинув на імідж Путіна як захисника країн Латинської Америки та Африки від Заходу. Оскільки більшість із цих країн ратифікували РС, вони зобов’язані його арештувати. 

Позначення країн у їхньому стосунку до підписання Римського статуту. Джерело: Вікіпедія

Раніше Заборона розповідала про варіанти притягнення до відповідальності Кремля за війну проти України та геноцид.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій