Розшукуваному злочинцю Путіну дадуть дипломатичний імунітет
- Уряд Південно-Африканської Республіки надасть дипломатичний статус учасникам саміту БРІКС, на яку запрошений президент РФ.
- З березня 2023 року його розшукує Міжнародний кримінальний суд, а понад 100 країн світу (включно з Кейптауном) зобов’язані його затримати.
- МЗС ПАР стверджує, що видача імунітету – стандартна процедура, що не скасовує можливості арешту Володимира Путіна.
Дипломатичний захист не має більшої за ордери Міжнародного кримінального суду юридичної сили. Отже, уряд будь-якої держави все одно повинні заарештувати оголошену в розшук особу.
Заборона розповідає про спробу президента країни-терористки уникнути арешту за злочини проти людства.
Саміт БРІКС: 22-24 серпня
Південно-Африканська Республіка надасть дипломатичний імунітет учасникам двох подій для офіційних осіб, пише Bloomberg.
Мова йде про групу країн BRICS (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР). 1-2 червня 2023 року відбудеться зустріч міністрів, а 22-24 червня — саміт, на який запрошено Володимира Путіна.
«Це стандартне надання імунітетів, яке ми здійснюємо для всіх міжнародних конференцій та самітів у Південній Африці, незалежно від рівня участі. Імунітети призначені для конференції, а не для конкретних осіб. Вони призначені для захисту конференції та її учасників від юрисдикції країни, що приймає, на час проведення конференції», — заявили в Департаменті міжнародних відносин МЗС ПАР. Зазначено, що дипломатичний захист не скасовує можливості видачі ордерів будь-якого міжнародного трибуналу щодо учасників конференції.
Читати більше новин в TelegramПісля видачі МКС ордера на арешт Путіна Кейптаун пообіцяв врахувати цю обставину й усвідомлює свої юридичні зобов’язання. Розглядався варіант участі президента РФ в подіях БРІКС по відеозв’язку, але, ймовірно, Кремль надав підказки.
Розшук Путіна
Ордер на арешт президента Росії суд у Гаазі видав 17 березня 2023 року. Це закріпило за ним офіційний статус міжнародного злочинця і 123 країни-підписантки Римського статуту (РС) зобов’язані арештувати його на своїй території.
«Президент Російської Федерації, ймовірно, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації. Існують розумні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за це, безпосередньо та спільно з іншими», — йдеться в заяві суду.
Рішення винесли на основі більш як 40 томів матеріалів (електронні докази, протоколи оглядів за методикою Берклі, протоколи з відео допитами свідків та потерпілих), переданих в Гаагу Україною. Своєю чергою, РФ відповіла, що не підписувала Римський статут, тому це рішення МКС жодної ваги для неї не має. Та попри гучну заяву, ордер на арешт усе ж вплинув на імідж Путіна як захисника країн Латинської Америки та Африки від Заходу. Оскільки більшість із цих країн ратифікували РС, вони зобов’язані його арештувати.
Раніше Заборона розповідала про варіанти притягнення до відповідальності Кремля за війну проти України та геноцид.
Читати більше новин в Telegram