Читаєте зараз
Росія втручалася у вибори декількох країн-членів НАТО

Росія втручалася у вибори декількох країн-членів НАТО

Сергій Сурепін

Росія втручалася у вибори і референдуми декількох країн-членів НАТО впродовж 2016-2017 років. Про це йдеться у генеральній доповіді Комітету з питань науки і технологій «Втручання Росії в процеси виборів і референдумів у державах-членах НАТО», анотацію якої оприлюднила народна депутатка від БПП, голова парламентської делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фриз.

У доповіді сказано про втручання у президентські вибори в США 2016 року, референдум про Brexit у Великобританії у тому ж році, а також у загальні вибори в 2017 році, президентські вибори у Франції 2017 року, парламентські вибори в Німеччині 2017 року, у події в Іспанії під час конституційної кризи, викликаного процесами в Каталонії 2017 року.

Авторка доповіді — представник США Сьюзан Девіс. За її словами, РФ використовувала при цьому одну типову схему — несанкціоноване втручання в мережі політичних партій і урядових структур. А також злом особистої і професійної пошти, викрадення персональних даних, системні викиди викраденої інформації з наступним масовим поширенням в соціальних медіа, тиражування «ботами», «тролями» та іншими засобами. Разом з цим, як зазначила Девіс, РФ практикує передачу інформації в публічний простір пресою, яка знаходиться під традиційним впливом.

Авторка доповіді пропонує реагувати на подібні дії у галузі виборчої інфраструктури, інформаційних систем та у галузі ЗМІ. Разом з цим, як вважає Девіс, потрібно запроваджувати передвиборні тестування, сертифікацію систем для голосування та відмовитися від машин електронного голосування.

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору