'
Читаєте зараз
Росія втручалася у вибори декількох країн-членів НАТО

Росія втручалася у вибори декількох країн-членів НАТО

Сергій Сурепін

Росія втручалася у вибори і референдуми декількох країн-членів НАТО впродовж 2016-2017 років. Про це йдеться у генеральній доповіді Комітету з питань науки і технологій «Втручання Росії в процеси виборів і референдумів у державах-членах НАТО», анотацію якої оприлюднила народна депутатка від БПП, голова парламентської делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фриз.

У доповіді сказано про втручання у президентські вибори в США 2016 року, референдум про Brexit у Великобританії у тому ж році, а також у загальні вибори в 2017 році, президентські вибори у Франції 2017 року, парламентські вибори в Німеччині 2017 року, у події в Іспанії під час конституційної кризи, викликаного процесами в Каталонії 2017 року.

Авторка доповіді — представник США Сьюзан Девіс. За її словами, РФ використовувала при цьому одну типову схему — несанкціоноване втручання в мережі політичних партій і урядових структур. А також злом особистої і професійної пошти, викрадення персональних даних, системні викиди викраденої інформації з наступним масовим поширенням в соціальних медіа, тиражування «ботами», «тролями» та іншими засобами. Разом з цим, як зазначила Девіс, РФ практикує передачу інформації в публічний простір пресою, яка знаходиться під традиційним впливом.

Авторка доповіді пропонує реагувати на подібні дії у галузі виборчої інфраструктури, інформаційних систем та у галузі ЗМІ. Разом з цим, як вважає Девіс, потрібно запроваджувати передвиборні тестування, сертифікацію систем для голосування та відмовитися від машин електронного голосування.

 

Читати більше новин в Telegram

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій