'
Читаєте зараз
Румунія перекидає ППО до кордону з Україною

Румунія перекидає ППО до кордону з Україною

Ilona Kivva
Автор:

Влада Румунії ухвалила рішення перемістити системи протиповітряної оборони ближче до українського кордону. Техніку поставлять вздовж річки Дунай. Також у регіоні збільшать кількість військових спостережних постів і патрулів, пише Reuters.

Крім цього, на військову авіабазу Борча, що приблизно за 150 км на південь від українського Ізмаїлу, прибули близько 100 американських військових і чотири винищувачі F-16 Fighting Falcon.

«Незабаром після виходу з зернової угоди 17 липня Москва почала націлюватися на українські порти та склади вздовж Дунаю. Таким чином, вочевидь, намагалися перекрити основний альтернативний шлях експорту сільськогосподарської продукції. Серед цілей були порти Ізмаїл і Рені, обидва розташовані через річку від румунської землі. Ці заходи є ознакою зростаючого занепокоєння Румунії та НАТО щодо того, що війна в Україні може перекинутися на її територію», — вважають у виданні.

Додамо, що начальник штабу оборони Збройних сил Румунії Даніель Петреску заявив, що Росія активно і постійно глушить GPS-зв’язок кораблів у територіальних водах Румунії. Це створює ризик зіткнень.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій