'
Читаєте зараз
Румунські фермери страйкують на кордоні з Україною: чого вимагають

Румунські фермери страйкують на кордоні з Україною: чого вимагають

Ilona Kivva
Автор:

Фермери Румунії 15 січня заблокували рух вантажівок через пункти пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус», повідомили в Державній прикордонній службі України.

Близько 12:00 вони поновили бойкот на «Сіреті», який знаходиться навпроти українського КПП «Порубне». Це стосується і румунського пункту «Вікову-де-Сус», що навпроти українського «Красноїльськ».

Інші види транспорту, а також пішоходів на обох ділянках оформлюють встановленим порядком як на в’їзд, так і виїзд з України.

Міри пов’язані із невдоволенням фермерів щодо імпорту з України. Вони стверджують, що він не лише захопив та заблокував порт Констанца, а й призвів до падіння цін на сільськогосподарську продукцію у Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, в листопаді 2023 року польські перевізники повністю заблокували проїзд для вантажного транспорту на прикордонних пунктах Ягодин—Дорогуськ та Рава-Руська—Гребенне. В грудні проїзд було відновлено.

Також протестували словацькі перевізники. На початку грудня на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке — Ужгород» також відновили рух вантажівок.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій