Читаєте зараз
Russia f*ck off: в Будапешті люди вийшли на мітинг проти Орбана та Путіна 

Russia f*ck off: в Будапешті люди вийшли на мітинг проти Орбана та Путіна 

Ilona Kivva
Автор:

Кілька тисяч демонстрантів ввечері 23 жовтня пройшли центральним проспектом у Будапешті. Вони виступили проти освітньої політики прем’єр-міністра Віктора Орбана, а також проти продовження відносин Угорщини з Росією, пише Associated Press.

Демонстрація відбулася на річницю антирадянської революції в вкраїні. Зупинившись перед посольством Росії, демонстранти скандували Russians go home — фразу, поширену у той час. 

Важливо! 23 жовтня вшановують початок народного повстання проти радянських репресій, яке почалося в Будапешті 1956 року та поширилося на всю країну. Сталінського лідера було успішно скинуто, а радянські війська витіснили зі столиці. У відповідь Червона армія була відправлена ​​назад у Будапешт і жорстоко придушила революцію, убивши близько 3 000 мирних жителів і знищивши більшу частину міста.

Мітингу передував виступ Орбана у місті Веспрем на честь річниці. У своїм промові урядовець порівняв членство Угорщини в Європейському Союзі з більш ніж чотирма десятиліттями радянської окупації. Він звинуватив ЄС у прагненні позбавити його країну ідентичності шляхом нав’язування моделі ліберальної демократії, яку, за його словами, угорці відкидають. 

«Сьогодні з’являються речі, які нагадують радянські часи. Так, буває так, що історія повторюється. На щастя, те, що колись було трагедією, тепер у кращому випадку комедія. На щастя, Брюссель не Москва. Москва була трагедією, а Брюссель — це просто погана сучасна пародія», — сказав він.

Такі наративи Орбан використовує вже кілька років, щоб провести паралелі між спробами Євросоюзу привести Угорщину до своїх правил щодо корупції і демократії та репресіями, з якими країна зіткнулася під радянською окупацією.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій