Читаєте зараз
Мін’юст підтримав цивільні партнерства для одностатевих пар

Мін’юст підтримав цивільні партнерства для одностатевих пар

Сергій Сурепін

Міністерство юстиції виступило на підтримку цивільних партнерств для одностатевих пар в Україні під час круглого столу в офісі Омбудсмана. Відповідну міру залишать у Плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, повідомляє «Центр інформації про права людини».

Що відомо

«Ми вважаємо, цей захід має бути в Плані дій, незважаючи на те, що ми отримали дуже багато звернень, у яких просили виключити його. Кабінет Міністрів має розробити законопроект та подати на розгляд Верховної Ради до IV кварталу 2019 року. План дій сформульований як легалізація зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар з урахуванням майнових і немайнових прав, зокрема володіння, наслідування майна, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності та конституційного права не свідчити проти свого партнера», – розповів Владислав Власюк, генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції.

Коментар правозахисника ЛГБТ-центру

«Якщо ми хочемо бути країною-учасницею ЄС, ми маємо вирішити, зокрема, це питання. Цивільні партнерства демонструють відданість принципам сучасної ліберальної демократії, що, зокрема, полягають у рівному захисті прав людини, незалежно від будь-яких ознак. Якщо ви робите винятки із загального правила, це порушує демократичні принципи», – заявив Андрій Кравчук, правозахисник ЛГБТ-центру «Наш світ».

Читати більше новин в Telegram

Є противники

Представник Спілки учасників бойових дій та АТО Михайло Сліпченко закликав «убезпечити від необдуманих кроків, які спрямовані на руйнування українських традиційних цінностей». Під час своїх виступів він назвав представників ЛГБТ-спільноти «збоченцями».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій