'
Читаєте зараз
СБУ провела обшуки у «Буковелі». Це завадило «Фестивалю журналістики»

СБУ провела обшуки у «Буковелі». Це завадило «Фестивалю журналістики»

Сергій Сурепін

20 вересня стало відомо, що працівники Служби безпеки України прийшли з обшуками до курорту «Буковель» на Івано-Франківщині. У цей час там проводили «Фестиваль журналістики», на який приїхали майже 200 журналістів з усієї України. Про це повідомив голова Національної спілки журналістки Сергій Томіленко.

Що розповів Томіленко

«Обшуки та вилучення матеріалів проходять по різних підприємствах, пов‘язаних із засновником курорту та одним з лідерів партії «Укроп» Олександром Шевченком», – розповів Томіленко. Також голова НСЖУ додав, що цей фестиваль готувався півроку: «Тепер колеги з усієї України зблизька бачать роботу СБУ – і з підтримки вітчизняного інвестора, і з поваги до громадян та журналістів зокрема».

У розмові з виданням Zaborona.com Томіленко підтвердив обшуки СБУ в Буковелі. Також він додав, що наразі робота курорту налагодилася, запрацювали ресторани і є можливість проводити майстер-класи й інші заходи в рамках фестивалю.

За словами першої секретарки НСЖУ Ліни Кущ, учора вони не могли перевірити обладнання, тому що локації, де мали відбутися лекції, були зачинені. Це біло пов’язано з обшуками СБУ. Наразі фестиваль проходить без труднощів.

Читати більше новин в Telegram

Реакція Шевченка

Засновник курорту та один із лідерів партії «Укроп» Олександр Шевченко пов’язує обшуки зі своєю політичною діяльністю, а також із критикою президента Петра Порошенка.

Що кажуть в СБУ

Служба безпеки України проводила обшук у «Буковелі» в рамках кримінального провадження щодо розкрадання коштів із Дорожнього фонду. Посадовців Служби автомобільних доріг підозрюють у тому, що під час тендерних закупівель із порушенням закону вони дозволили підприємцям використовувати неякісні будівельні матеріали. Через це дорожнє покриття передчасно руйнувалося.

«Там мова йде про комерційні структури, офіси яких розташовані на території цього комплексу. До «Буковеля» це жодного відношення не має, мова йде про якість доріг автомобільних, тому що на оборудках відмивали гроші, клали несертифікований асфальт, в результаті він сходив із першим снігом», – розповіла речниця СБУ Олена Гітлянська.

Під час розслідування з’ясувалося, що підприємці підробляли сертифікати для своєї продукції і вели будівництво з порушенням технології. Незважаючи на це, вони отримали оплату як за роботу високої якості.

«У рамках розпочатого кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 [Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем] Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять санкціоновані слідчі дії», – йдеться у повідомленні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій