'
Читаєте зараз
СБУ відкрила кримінальне провадження проти Ірини Фаріон: коротко про весь скандал

СБУ відкрила кримінальне провадження проти Ірини Фаріон: коротко про весь скандал

Tetiana Cherevko

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон. У справі призначили психолого-лінгвістичну експертизу.

Розслідування почали за чотирма статтями:

  • порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (стаття 161 ККУ);
  • образа честі і гідності військовослужбовця (стаття 435-1 ККУ);
  • порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер (стаття 163 ККУ);
  • порушення недоторканості приватного життя (стаття 182 ККУ).

В одному зі своїх інтерв’ю Ірина Фаріон сказала, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом. 

Пізніше у своїх соцмережах вона опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Через це хлопця почала переслідувати російська влада. Його затримали спецслужби.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся в СБУ щодо дій Ірини Фаріон. 14 листопада українські студенти вийшли на протест у Львові. Вони вимагають звільнити її з посади викладачки Львівської політехніки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій