Now Reading
Що дивитися на кінофестивалі «Молодість». Рекомендації Заборони

Що дивитися на кінофестивалі «Молодість». Рекомендації Заборони

Автор:
Фестиваль «Молодість»: що подивитися

З 29 травня до 6 червня у Києві триватиме міжнародний кінофестиваль «Молодість», який цього року святкує 50-ту річницю. Подія відбудеться в гібридному форматі, зокрема офлайнові покази будуть у кількох кінотеатрах столиці. Журналіст Роман Губа рекомендує, що подивитися на фестивалі.


Перш ніж перейти до конкретних фільмів, варто згадати про дві важливі програми фестивалю. Перша — Sunny Bunny, присвячена фільмам про представників ЛГБТК-спільноти. Друга — «Це справжнє життя. Docudays UA на «Молодості», у межах якої покажуть сім фільмів з цьогорічного фестивалю Docudays UA. Про деякі з них ми писали раніше. Це такий собі жест поваги до фестивалю, який через локдаун відбувався лише в онлайновому форматі. Далі перейдемо до рекомендацій з позаконкурсної програми, яка цього року наповнена чудовими новими та класичними стрічками. 

«Невдалий трах, або Шалене порно», режисер Раду Жуде

Рік: 2021
Країна: Румунія, Люксембург, Чехія, Хорватія
Жанр: драма, комеді
Тривалість: 106 хвилин

Сама назва фільму підказує, що стрічка лише для повнолітніх. Життя бухарестської вчительки радикально змінюється, коли в інтернет потрапляє її інтимне відео (це саме відео глядачам покажуть на початку стрічки). Батьківський комітет викликає вчительку на судилище — адже вона розбещує наших дітей! В принципі, подібний «фільм» ледь не щотижня можна побачити в українському фейсбуці, коли десь обережно пробують провести лекцію з секс-просвіти для дітей. Але картина румунського режисера не зупиняється на критиці моралістів, ні: його батьківський комітет — це все румунське суспільство. Поміж цим Жуде пройдеться і по історичній політиці своєї країни — темі, яка не відпускає його вже багато років.

Стрічка румунського режисера входить до програми «Фестиваль фестивалів». Фільм переміг на цьогорічному Берлінале. 

«Одного разу на Дикому Заході», режисер Серджо Леоне

Рік: 1965
Країна: США
Жанр: вестерн
Тривалість: 165 хвилин

Класика спагеті-вестерна. На Дикому Заході активно будують залізницю, але на шляху колії постає ферма самотньої вдови. Захистити її зможуть лише такі, як герой Чарльза Бронсона, — невідомі та сміливі. Ця стрічка була першим фільмом Леоне після «доларової трилогії», а до сценарію долучився молодий Бернардо Бертолуччі.

Фільм входить до ретроспективної програми «Століття». Цього року видатному американському актору Чарльзу Бронсону виповнилось би 100 років.

«Біллі Елліот», режисер Стівен Долдрі

Рік: 2000
Країна: США
Жанр: драма
Тривалість: 110 хвилин

Біллі, син шахтаря, проявляє інтерес до балету. Водночас його батько впевнений, що хлопчику більше підійде бокс — спорт справжніх, на його думку, чоловіків. Однак коли він побачить, що син має хист — змінить думку та зробить усе можливе для здійснення його мрії.

Тим часом надворі — 1984 рік, пора правління Маргарет Тетчер та страйків британських шахтарів.

Фільм Долдрі входить до програми «50:річниця», присвяченої фільмам, прем’єра яких відбулася саме на «Молодості». 2000 року стрічка здобула головний приз фестивалю у Києві.

«Пульс», Сергій Чеботаренко

Рік: 2021
Країна: Україна
Жанр: спортивна драма
Тривалість: 94 хвилини

Мотиваційна спортивна драма, знята за реальними подіями з життя паралімпійської чемпіонки Оксани Ботурчук. Фільм мав би вийти на екрани 19 березня ще минулого року. Теглайн картини — «Живи, мрій, долай».

Героїня фільму — легкоатлетка Оксана — потрапляє у ДТП, внаслідок якої стрімко втрачає зір. Мрії про спортивну кар’єру летять шкереберть, але Оксана не збирається здаватися. Головна роль у картині дісталася акторці Наталії Бабенко. Також у фільмі знялись українські актори Станіслав Боклан, Наталія Доля, Роман Ясіновський, Ахтем Сеітаблаєв.

Стрічка входить до програми «Українські прем’єри».

«Кровопивці», режисер Юліан Радльмаєр

Рік: 2021
Країна: Німеччина
Жанр: комедія
Тривалість: 125 хвилин

Комедія від одного з найвідоміших європейських «сінемарксистів». Просто для довідки — попередні фільми Радльмаєра називались «Зимова казка пролетаріату», «Привид блукає Європою» та «Самокритика буржуазного пса». Цього разу він залишається вірним собі, назва його фільму відсилає до цитати з Марксового «Капіталу»: «Капітал — це мертва праця, що, як вампір, оживає лише тоді, коли вбирає в себе живу працю, і живе тим повніше, чим більше живої праці він поглинає». Радльмаєр буквалізує метафору, але робить з цього комедію.

Дія фільму відбувається 1928 року. Герой фільму — колишній радянський актор, який грав Троцького у фільмі «Жовтень» Ейзенштейна, але Троцький став «ворогом народу» — і сцени з його участю вирізали. Через це актор втік до Німеччини, звідки планує потрапити до Голлівуду. А поки що змушений видавати себе за втікача-аристократа перед місцевими. Деякі з них — вампіри. Фільм сповнений іронії, як і попередні роботи режисера. Він увійшов до програми фестивалю Forma, присвяченої експериментальним та сміливим картинам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top