'
Читаєте зараз
Що дивитися на кінофестивалі «Молодість». Рекомендації Заборони

Що дивитися на кінофестивалі «Молодість». Рекомендації Заборони

Роман Губа
Автор:
Фестиваль «Молодість»: що подивитися

З 29 травня до 6 червня у Києві триватиме міжнародний кінофестиваль «Молодість», який цього року святкує 50-ту річницю. Подія відбудеться в гібридному форматі, зокрема офлайнові покази будуть у кількох кінотеатрах столиці. Журналіст Роман Губа рекомендує, що подивитися на фестивалі.


Перш ніж перейти до конкретних фільмів, варто згадати про дві важливі програми фестивалю. Перша — Sunny Bunny, присвячена фільмам про представників ЛГБТК-спільноти. Друга — «Це справжнє життя. Docudays UA на «Молодості», у межах якої покажуть сім фільмів з цьогорічного фестивалю Docudays UA. Про деякі з них ми писали раніше. Це такий собі жест поваги до фестивалю, який через локдаун відбувався лише в онлайновому форматі. Далі перейдемо до рекомендацій з позаконкурсної програми, яка цього року наповнена чудовими новими та класичними стрічками. 

«Невдалий трах, або Шалене порно», режисер Раду Жуде

Рік: 2021
Країна: Румунія, Люксембург, Чехія, Хорватія
Жанр: драма, комеді
Тривалість: 106 хвилин

Сама назва фільму підказує, що стрічка лише для повнолітніх. Життя бухарестської вчительки радикально змінюється, коли в інтернет потрапляє її інтимне відео (це саме відео глядачам покажуть на початку стрічки). Батьківський комітет викликає вчительку на судилище — адже вона розбещує наших дітей! В принципі, подібний «фільм» ледь не щотижня можна побачити в українському фейсбуці, коли десь обережно пробують провести лекцію з секс-просвіти для дітей. Але картина румунського режисера не зупиняється на критиці моралістів, ні: його батьківський комітет — це все румунське суспільство. Поміж цим Жуде пройдеться і по історичній політиці своєї країни — темі, яка не відпускає його вже багато років.

Стрічка румунського режисера входить до програми «Фестиваль фестивалів». Фільм переміг на цьогорічному Берлінале. 

«Одного разу на Дикому Заході», режисер Серджо Леоне

Рік: 1965
Країна: США
Жанр: вестерн
Тривалість: 165 хвилин

Класика спагеті-вестерна. На Дикому Заході активно будують залізницю, але на шляху колії постає ферма самотньої вдови. Захистити її зможуть лише такі, як герой Чарльза Бронсона, — невідомі та сміливі. Ця стрічка була першим фільмом Леоне після «доларової трилогії», а до сценарію долучився молодий Бернардо Бертолуччі.

Фільм входить до ретроспективної програми «Століття». Цього року видатному американському актору Чарльзу Бронсону виповнилось би 100 років.

«Біллі Елліот», режисер Стівен Долдрі

Рік: 2000
Країна: США
Жанр: драма
Тривалість: 110 хвилин

Біллі, син шахтаря, проявляє інтерес до балету. Водночас його батько впевнений, що хлопчику більше підійде бокс — спорт справжніх, на його думку, чоловіків. Однак коли він побачить, що син має хист — змінить думку та зробить усе можливе для здійснення його мрії.

Тим часом надворі — 1984 рік, пора правління Маргарет Тетчер та страйків британських шахтарів.

Фільм Долдрі входить до програми «50:річниця», присвяченої фільмам, прем’єра яких відбулася саме на «Молодості». 2000 року стрічка здобула головний приз фестивалю у Києві.

«Пульс», Сергій Чеботаренко

Рік: 2021
Країна: Україна
Жанр: спортивна драма
Тривалість: 94 хвилини

Мотиваційна спортивна драма, знята за реальними подіями з життя паралімпійської чемпіонки Оксани Ботурчук. Фільм мав би вийти на екрани 19 березня ще минулого року. Теглайн картини — «Живи, мрій, долай».

Героїня фільму — легкоатлетка Оксана — потрапляє у ДТП, внаслідок якої стрімко втрачає зір. Мрії про спортивну кар’єру летять шкереберть, але Оксана не збирається здаватися. Головна роль у картині дісталася акторці Наталії Бабенко. Також у фільмі знялись українські актори Станіслав Боклан, Наталія Доля, Роман Ясіновський, Ахтем Сеітаблаєв.

Стрічка входить до програми «Українські прем’єри».

«Кровопивці», режисер Юліан Радльмаєр

Рік: 2021
Країна: Німеччина
Жанр: комедія
Тривалість: 125 хвилин

Комедія від одного з найвідоміших європейських «сінемарксистів». Просто для довідки — попередні фільми Радльмаєра називались «Зимова казка пролетаріату», «Привид блукає Європою» та «Самокритика буржуазного пса». Цього разу він залишається вірним собі, назва його фільму відсилає до цитати з Марксового «Капіталу»: «Капітал — це мертва праця, що, як вампір, оживає лише тоді, коли вбирає в себе живу працю, і живе тим повніше, чим більше живої праці він поглинає». Радльмаєр буквалізує метафору, але робить з цього комедію.

Дія фільму відбувається 1928 року. Герой фільму — колишній радянський актор, який грав Троцького у фільмі «Жовтень» Ейзенштейна, але Троцький став «ворогом народу» — і сцени з його участю вирізали. Через це актор втік до Німеччини, звідки планує потрапити до Голлівуду. А поки що змушений видавати себе за втікача-аристократа перед місцевими. Деякі з них — вампіри. Фільм сповнений іронії, як і попередні роботи режисера. Він увійшов до програми фестивалю Forma, присвяченої експериментальним та сміливим картинам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій