Читаєте зараз
Сектор Гази: суд ООН ухвалив одностайне рішення по Ізраїлю 

Сектор Гази: суд ООН ухвалив одностайне рішення по Ізраїлю 

Ilona Kivva
Автор:

Міжнародний суд ООН ухвалив одностайне рішення, згідно з яким Ізраїль має негайно дозволити надати гуманітарну допомогу в Сектор Гази. Це сталося після попереджень про те, що Смугу найближчим часом вразить голод, пише BBC.

У відповідь на висновок суду МЗС Ізраїлю заявило, що нібито шукає шляхи забезпечення постійного потоку допомоги в Газу сушею, повітрям і морем. Тож звинувачення в блокуванні гуманітарних місій уряд країни вважає необґрунтованими. У розв’язанні війни Ізраїль звинуватив бойовиків ХАМАСу.

ООН вжив заходів після звернення Південної Африки, яка вирішила діяти з метою запобігання геноциду, як підписант відповідної Конвенції організації 1948 року. Країна розкритикувала військову операцію Ізраїлю та виразила солідарність з палестинцями.

За висновками експертів з продовольчої безпеки, 2.2 млн людей у Газі постали перед гострими труднощами в гуманітарній сфері. Прогнозується  голод на півночі території в кінці травня 2024 року. За даними спостерігачів ООН, 31 людина, включаючи 27 дітей, уже померла від недоїдання та зневоднення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій