'
Читаєте зараз
Сенат США провалив $40 мільярдів через друга Трампа. Як рятуватимуть пакет

Сенат США провалив $40 мільярдів через друга Трампа. Як рятуватимуть пакет

Markiian Oliiarnyk
  • 12 травня американський Сенат не зміг ухвалити пакет підтримки України на $40 млрд за прискореною процедурою.
  • Голосування заблокував республіканець Ренд Пол, друг 45-го президента США та гість московських тусовок.
  • Тепер Сенат змушений ухвалювати рішення за звичайною процедурою і на підпис Байдену документ зможе відправитися не раніше 20-х чисел травня.

Пакет підтримки України та її партнерів на $40 мільярдів заблоковано у Сенаті республіканцем Рендом Полом. Він запропонував прикріпити спеціального інспектора, який би слідкував за розподілом коштів. Аргументація сенатора зрозуміла й в цілому вірна, але на етапі жорстокої ескалації війни є неприйнятною. Тепер, замість прискореної процедури, документу доведеться пройти повне коло. Це означає відтермінування ухвалення рішення, що коштуватиме дуже дорого.

Заборона розповідає про пакета підтримки України, його блокування а також про те, що з документом буде відбуватися далі.


Пакет на $40 млрд: голосування у Сенаті 12 травня

Сенат США 12 травня не зміг проголосувати в прискореному режимі за виділення $40 млрд на підтримку України. Рішення заблокував сенатор-республіканець від штату Кентуккі Ренд Пол, пише The Washington Post.

Так, Пол не задоволений поточною редакцією документу і запропонував внести поправку: Конгрес має призначити федерального спостерігача витрачання коштів. Такими повноваженнями Пол запропонував наділити спеціального генерального інспектора з реконструкції Афганістану. «Ми не повинні викидати всі $40 млрд без будь-якого нагляду. Ми маємо спеціального генерального інспектора в Афганістані. Це, вочевидь, не зупинило розтрати, утім це принаймні змушує злодіїв двічі подумати, перш ніж красти гроші… Ми не можемо рятувати Україну, прирікаючи на загибель економіку США», — заявив сенатор.

Пакет на $40 млрд: що далі

Для ухвалення рішення у спрощеному режимі вимагається одностайна згода усіх 100 сенаторів. Одноосібний протест Пола відтермінував виділення допомоги Україні щонайменше на тиждень, оскільки тепер Сенату доведеться пройти через усі звичайні процедури.

Читати більше новин в Telegram

Якщо сенатори погодяться призначити федерального інспектора, документ спочатку відправиться на повторне голосування в Палату представників, а потім знову повернеться на голосування до Сенату. Проти внесення будь-яких змін виступили лідери обох партій, які намагалися переконати сенатора-республіканця поступитися своїми претензіями, але безуспішно. «Сенатор з Кентуккі, очевидно, не хоче допомагати Україні. Все, чого він досягне своїми діями — це відкладе цю допомогу. Не зупинить її», — зазначив лідер більшості, демократ Чак Шумер.

Лідер меншості, республіканець Мітч Макконнелл наголосив на необхідності ухвалення швидкого рішення і неприпустимості затягування з наданням військової допомоги Україні. «Надання допомоги летальною зброєю Україні — це не просто якась філантропія. Цей конфлікт має прямі та серйозні наслідки для національної безпеки Америки та наших національних інтересів», — додав американський політик.

Конгрес діяв із надзвичайною швидкістю та двопартійною солідарністю щодо ухвалення цього рішення, оскільки Білий дім попередив, що постачання військової допомоги Україні, ймовірно, може припинитися у другій половині травня без нових грошових вливань.

Хто такий сенатор Ренд Пол

Рендал Говард «Ренд» Пол — американський політик, член Республіканської партії, сенатор від штату Кентуккі з 2011 року, друг та соратник 45-го президента США Дональда Трампа. Відомий своїми проросійськими висловлюваннями та скандалами.

У 2017 році, після того, як Пол заблокував законопроєкт про вступ Чорногорії до НАТО, нині покійний сенатор Джон Маккейн звинуватив того в роботі на Кремль. Він також відкрито виступав проти приєднання до Альянсу і України, називаючи це «червоною лінією» для політики Росії.

Після початку повномасштабного вторгнення путінської орди в Україну, Пол зайняв далеко неоднозначну позицію, назвавши дії Кремля «невиправданими», але й такими, що «мають свої причини», виправдовуючи це тим, Росія має право на претензії, оскільки Україна колись входила до складу СРСР.

Раніше Заборона розповідала про обмеження щодо обміну розвідувальними даними між США та Україною, встановлені Білим домом аби не провокувати Путіна на ескалацію конфлікту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій