Читаєте зараз
Сенат США схвалив оборонний бюджет на 2024 рік: що є для України

Сенат США схвалив оборонний бюджет на 2024 рік: що є для України

Ilona Kivva
Автор:

Сенат США підтримав законопроєкт про оборонну політику, який дозволяє щорічні військові витрати в розмірі рекордних $886 мільярдів, пише Reuters.

«Окрім законопроєктів про асигнування, які встановлюють рівні державних витрат, закон про оборонну політику, або NDAA, дозволяє все: від підвищення зарплати для військ (цього року воно становитиме 5.2%) до закупівлі кораблів, боєприпасів та літаків, а також таких заходів, як допомога Україні та відсіч Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні», — пояснили у виданні.

Документ підтримали 100 членів Сенату, але тепер його має ще схвалити Палата представників. Очікується, що вона таки затвердить акт. останній крок перед набуттям чинності — підпис президента США.

Законопроєкт продовжує лише один захід допомоги Україні — Ініціативу сприяння безпеці. Вона діятиме до кінця 2026 року. Це дозволить виділити $300 млн на програму в фінансовому році, що закінчується 30 вересня 2024 року, і в наступному.

«Ця цифра є крихітною порівняно з $61 млрд допомоги Україні, яку Байден попросив схвалити у Конгресі. Цей запит про екстрені витрати застряг, оскільки республіканці відмовилися схвалити допомогу для України без згоди демократів на значне посилення імміграційного законодавства», — зазначили у Reuters.

Тобто $300 млн це не вся фінансова допомога, на яку може розраховувати Україна, а лише подушка безпеки на період, поки Конгрес не домовиться щодо основного грошового пакету.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій