'
Читаєте зараз
Олег Сенцов оголосив голодування

Олег Сенцов оголосив голодування

Сергій Сурепін

Український політв’язень Олег Сенцов оголосив голодування. Про це повідомила його двоюрідна сестра Наталія Каплан.

Своїми діями Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Зараз в РФ та Криму утримують 64 українських політв’язня. Режисер повідомив адвокату, що готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та фізично готуючи організм. Разом із цим Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимоги не будуть виконані.

Заява Сенцова

«Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом, який знаходиться в колонії м Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні», – написав Сенцов, повідомляє «Громадське».

Коментар сестри Сенцова

Читати більше новин в Telegram

Наталія Каплан висловила побоювання, що голодуваня може не принести результатів: «Я не можу підтримати Олега в цьому. Мені здається, це нерозумно і від голодування більше шкоди, ніж користі. Дуже страшно за нього. Олег чотири роки в пекельних умовах, без вітамінів, без сонця, без нормального харчування, під страшним психологічним пресом. Цей його крок змушує нервувати, але я знаю Олега і знаю, що він не відступить. Мені залишається тільки сподіватися, що він витримає і досягне поставленої мети».

Коментар адвоката

Зараз Сенцов сидить в одиночній камері. Адвокат Дінзе не виключає, що Сенцова направлять на примусове психіатричне обстеження і застосують до нього примусове годування: «Його зараз перевели в безпечне місце, куди переводять людей, які так чи інакше відмовляються від їжі і переходять на голодування. Він, скажімо так, сповнений рішучості продовжити голодування до останнього: поки це не призведе до якогось результату».

З чого все почалося

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій