'
Читаєте зараз
Сергія Пашинського арештували: що треба знати про крадіжку так званих нафтопродуктів Курченка

Сергія Пашинського арештували: що треба знати про крадіжку так званих нафтопродуктів Курченка

Ilona Kivva
Автор:

Вищий антикорупційний суд 26 лютого 2024 року взяв під варту колишнього народного депутата Сергія Пашинського. Його арештували до 25 квітня із можливістю внесення застави у розмірі 272.5 млн грн (прокурор просив призначити 299 мільйонів), пише Суспільне.

Пашинський фігурує у кримінальній справі щодо присвоєння так званих нафтопродуктів Курченка. Так їх називали тому, що ввозила їх підконтрольна олігарху Сергію Курченку група компаній СЕПЕК.

«Так звані нафтопродукти Курченка зберігалися на Одеському НПЗ, Херсонській нафтоперевалці та нафтобазі у Василькові. Планувалося, що їх реалізують за схемою ‘обірваного транзиту’ — юридично вони мали проїхати Україну, та замість цього їх хотіли продати тут. Цими діями злочинці, зокрема, планували уникнути сплати різних податків і зборів», — пояснили у Transparency International Ukraine. 

Реалізувати схему не вдалося: у 2014 році нафтопродукти арештували, а сам Курченко втік за кордон після Революції Гідності. Сировиною, за версією слідства, зацікавилися очільник групи компаній «Фактор» Сергій Тищенко та колишній народний депутата (а заразом і тодішній в.о. керівника адміністрації президента) Сергій Пашинський. Вони нібито залучили для цього низку менеджерів компаній, підконтрольних Тищенку. 

За схемою, нафтопродукти мали вивести зі зберігання. Далі вони потрапили б під контроль держпідприємства «Укртранснафтопродукт». Щоб влаштувати передачу нафтопродуктів, фігуранти вели перемовини з правоохоронцями. Ймовірно, саме тому розслідувати справу курченка доручили слідчим в Одесі, які й звернулися до суду з клопотанням про передачу арештованої сировини «Укртранснафтопродукту». В листопаді Печерський райсуд Києва погодив її.

«Після цього фігуранти організували підписання між ДП та підконтрольним Тищенку ТОВ «Укройлпродукт» договору продажу арештованих нафтопродуктів з можливістю відтермінування платежів на 2 роки та зниженою вартістю, що пояснювалося вимушеністю продажу. Отримані від продажу кошти були виведені в банк матері Тищенка ‘Фортуна; через підконтрольні Тищенку ТОВ ‘Етанік стронг’ та ‘Трейд інвест компані’. Згодом банк визнали неплатоспроможним, тож частина виплачених за нафтопродукти коштів просто зникла. Внаслідок цього держава зазнала збитків на 967 млн грн», — пояснили правозахисники.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій