Читаєте зараз
Сеул може зняти заборону на поставки зброї в Україну: що такого можуть передати ЗСУ 

Сеул може зняти заборону на поставки зброї в Україну: що такого можуть передати ЗСУ 

Ilona Kivva
Автор:

Уряд Південної Кореї перегляне свою позицію щодо постачання зброї в Україну після того, як КНДР та Росія підписали договір про взаємне зобов’язання надати негайну військову допомогу, якщо одна з них зазнає нападу, повідомляє Yonhap News Agency.

Фактично йдеться про можливе скасування Сеулом політики заборони передачі летального озброєння. Щодо типів зброї, які можуть бути поставлені ЗСУ, поки інформації не надають. Але, за інформацією видання, у списку можуть бути системи протиповітряної оборони для протидії російським повітряним ударам.

Південна Корея також запровадить додаткові санкції проти чотирьох російських кораблів, п’яти організацій і восьми осіб, причетних до передачі зброї та нафти між Росією та Північною Кореєю.

«Рішення Сеула, якщо воно буде означати зняття заборони на експорт свого озброєння до України, означає більш ніж значне розширення можливостей щодо отримання сучасного озброєння. Особливо за рахунок унікальної можливості корейського ОПК здійснювати швидкі постачання, до яких додається адекватна ціна на зброю. І мова цілком може йти про майже всі сфери оборонної співпраці, починаючи від артилерійських снарядів, які до цього постачались за дуже складними алгоритмами, коли корейські їхали на склади, наприклад, США, а американські — до України, до артилерії, систем ППО, далекобійних ракет та авіації», — кажуть експерти з Defense Express.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій