Ще більше артилерії, гелікоптерів та Harpoon. Чим завершився Рамштайн-3 у Брюсселі
- 15 червня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулася зустріч контактної групи з оборони України.
- Голова Пентагону оголосив про новий пакет військової допомоги Україні від США, а також Німеччини, Словаччини, Польщі, Канади та Нідерландів.
- Американські ракетні системи HIMARS надійдуть на озброєння ЗСУ наприкінці червня або на початку липня 2022 року.
Країни-союзники на зустрічі у форматі «Рамштайн-3» заявили, що передадуть Збройним силам України ще більше важкої артилерії, снарядів та бронемашин для боротьби з окупантами. Зокрема, США пообіцяли протикорабельні ракети та спеціальні автівки для ремонту техніки на передовій. А Німеччина та Словаччина, зі свого боку, — потужні ракетні системи MARS II і ударні гелікоптери.
Заборона розповідає, як пройшла зустріч країн-партнерів за участю України у штаб-квартирі НАТО 15 червня 2022 року.
Рамштайн-3: результати зустрічі 15 червня
15 червня 2022 року міністри оборони понад 50 країн взяли участь у зустрічі контактної групи в штаб-квартирі НАТО, зокрема Молдови, Грузії та Еквадору, а також представники Альянсу та ЄС.
Відкрив «Рамштайн-3» міністр оборони США Ллойд Остін. Він зазначив, що вдячний за значну безпекову допомогу Україні, надану учасниками контактної групи після попередніх двох зустрічей, але наголосив, що не можна її послаблювати і втрачати темп, бо «ставки занадто високі».
«Ми повинні посилити нашу загальну відданість самообороні України і ми повинні підштовхувати себе навіть ще сильніше, щоб забезпечити, щоб українці могли захищати себе і свою територію. Але не треба помилятися: неспровоковане і невиправдане вторгнення Росії не тільки становить небезпеку України, це і загроза європейській безпеці», — наголосив Остін.
Читати більше новин в TelegramГоловною темою для обговорення стала зброя для України: далекобійна техніка, засоби берегової охорони та бронемашини. Остін підкреслив, що деякі союзники, зокрема і США, вже надали гаубиці, вертольоти, контрбатарейні радари, протикорабельні ракети та іншу зброю. «Це значно посилить можливості України. Особливо у комбінації з додатковими постачаннями “натівських” ракетних систем від Великої Британії та інших партнерів», — сказав міністр.
Голова Міноборони України Олексій Резніков провів кілька важливих зустрічей з іноземними колегами, зокрема з міністрами оборони Італії, Фінляндії та Канади.
На брифінгу після зустрічі очільник Пентагону оголосив про новий пакет військової допомоги США для України на $1 млрд:
- 18 одиниць 155-мм гаубиць М777;
- 36 тисяч 155-мм снарядів;
- 18 тактичних автомобілів для транспортування гаубиць;
- додаткові снаряди до HIMARS;
- чотири автомобілі для ремонту техніки;
- дві системи берегової охорони із ракетами Harpoon;
- тисячі захищених радіостанцій;
- тисячі оптичних пристроїв, зокрема і нічного бачення.
Також Німеччина пообіцяла надати Україні три РСЗВ MARS II з керованими ракетами до них, Словаччина — ударні гелікоптери Мі-17, а Канада, Польща та Нідерланди — артилерію.
Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі пояснив, що перші комплекси РСЗВ HIMARS Україна отримає орієнтовано у кінці червня — на початку липня. Станом на 15 червня-2022, навчання завершили 60 українських військовослужбовців.
Раніше Заборона розповідала про топ-5 пріоритетів України для проведення успішного контрнаступу проти окупантів
Читати більше новин в Telegram