'
Читаєте зараз
Що дивитися на Одеському кінофестивалі. Рекомендації Заборони

Що дивитися на Одеському кінофестивалі. Рекомендації Заборони

Роман Губа
Автор:
Що дивитися на Одеському кінофестивалі. Рекомендації Заборони

З 14 до 21 серпня проходитиме Одеський міжнародний кінофестиваль — одна з найголовніших кіноподій року. Досі дивно це підкреслювати, але фестиваль відбудеться в офлайн-режимі, на відміну від 2020 року. Журналіст Роман Губа рекомендує стрічки, які варто побачити на фестивалі або згодом в українському прокаті.


Цього року фестиваль зосередився на українському кіно і має дві національні конкурсні програми: повнометражну та програму короткого метру. Крім цього є ще позаконкурсна програма «Українська ретроспектива: Незалежні», куди увійшли найкращі українські фільми останніх 30 років. Не обійдеться і без прем’єр стрічок з Каннського кінофестивалю. Зокрема, до програми «Фестиваль фестивалів» увійшов переможець Канн — бодіхоррор «Титан» режисерки Жулії Дюкурно. З повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут

«Із зав’язаними очима», режисер Тарас Дронь

Рік: 2020
Країна: Україна
Жанр: драма
Тривалість: 105 хвилин

Стрічка, що перемогла в конкурсі Competition 1-2 торішнього Варшавського кінофестивалю. За сюжетом, молода бійчиня MMA втрачає на війні коханого чоловіка й отримує ледь не тавро «вдови героя», якого прагне позбутися. Вона залишає спорт та починає нові стосунки.

Попередня робота цього режисера — комедія «DZIDZIO Перший раз», що водночас дивує і тішить, адже цього разу режисер взявся за серйозну тему, пов’язану з сучасними українськими реаліями. До того ж у центрі оповіді жінка з небажаним для себе соціальним статусом.

Фільм увійшов до повнометражної національної конкурсної програми.

https://www.youtube.com/watch?v=X3ombpKCUJ0

«Аннетт», режисер Леос Каракс

Рік: 2021
Країна: Франція, Мексика, США, Швейцарія, Бельгія, Японія, Німеччина
Жанр: мюзикл, драма
Тривалість: 139 хвилин

Леос Каракс повернувся в кіно після майже десятьох років мовчання. Його попередня робота «Святі мотори» вийшла 2012 року.

«Аннетт» — це не просто історія про доньку стендап-коміка (Адам Драйвер) та оперної співачки (Маріон Котіяр), як описано в синопсисі фільму. Це мюзикл на пісні видатного американського гурту Sparks, який брав участь у створенні стрічки. Навряд чи в Україні на цей фільм чекає касовий успіх, але він точно має вийти в національний прокат восени.

«Аннетт» відкривала цьогорічний Каннський кінофестиваль та претендувала на «Золоту пальмову гілку». Проте головний приз фестивалю відійшов «Титану», а Леос Каракс отримав винагороду за найкращу режисуру. В Одесі фільм покажуть в програмі «Фестиваль фестивалів».

«Ґунда», режисер Віктор Косаковський

Рік: 2020
Країна: Норвегія, США, Велика Британія
Жанр: документальна драма
Тривалість: 93 хвилини

У цьому фільмі ви не побачите акторів — і навіть людей взагалі. Це спостереження за життям свині на ім’я Ґунда та її поросятами. У фільмі також з’являються інші тварини з ферми, між якими існує невимовний зв’язок. Виконавчим продюсером фільму став актор Гоакін Фенікс, відомий своєю зоозахисною діяльністю. Ще одне цікаве режисерське рішення — фільм знято в чорно-білих кольорах.

Історія Ґунди так вразила російську кінокритикиню Алісу Тайожну, що вона на довгий час відмовилася від їжі тваринного походження. Стрічка входить до програми «Гала-прем’єри» Одеського кінофестивалю.

«Кисневий голод», режисер Андрій Дончик

Рік: 1991
Країна: Україна
Жанр: драма
Тривалість: 92 хвилини

Одна з найцікавіших програм цьогорічного фестивалю — «Українська ретроспектива: Незалежні». До неї потрапили стрічки, зняті в період з 1991 до 2021 року. Частина з них вийшла в 90-ті, коли прокатної системи як такої не було, а отже, мало хто бачив їх на великому екрані.

«Кисневий голод» Андрія Дончика можна умовно віднести до групи фільмів про дідівщину, яких чимало вийшло за часів перебудови. Хвиля стрічок про жорстокість у радянській армії була реакцією на послаблення цензури та запит на розкриття табуйованих тем. Основою сценарію стали ранні оповідання письменника Юрія Андруховича. У цьому фільмі одну зі своїх найкращих ролей зіграв актор Тарас Денисенко.

«Аматор», режисер Кшиштоф Кесльовський

Рік: 1979
Країна: Польща
Жанр: драма
Тривалість: 112 хвилин

Цьогоріч ОМКФ вшановує видатного польського режисера Кшиштофа Кесльовського (1941-1996) спеціальною ретроспективою його фільмів.

«Аматор» — одна з найкращих польських стрічок 1970-х. Робітник Філіп (Єжи Штур) купує восьмиміліметрову кінокамеру, аби фільмувати свою доньку, але натомість починає знімати документальне кіно. Його талант помічає партійне керівництво заводу та замовляє йому кілька фільмів. З цього моменту Філіп уже не є «вільним художником»: він змушений виконувати «замовлення».

Крім «Аматора» на фестивалі також покажуть трилогію «Три кольори», яку режисер зняв у останні роки життя.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій