Повернення всесвіту «Гри престолів», довгоочікувана екранізація культового фентезі Ніла Геймана та історії нових і давно знайомих героїв «Зоряних війн» і «Марвела» — випусковий редактор Заборони Даниил Леховіцер зібрав найочікуваніші премʼєри та продовження серіалів, які можна побачити на стримінгах вже у серпні.
«Пісочний чоловік» (The Sandman). На Netflix з 6 серпня
Свого до часу — тобто починаючи з 1990-х — до екранізації десятитомного фентезі-коміксу Ніла Геймана намагалися підступитися Террі Гілліам, Роджер Евері, Джеймс Менголд і Джозеф Гордон-Левітт. Та зрештою проєкт дістався авторам «Блейд-2» та «Диво-жінки», які реалізували його для стримінгу.
Морфей або Сон (Том Старрідж) — один з сімох Безкінечних, міфічних створінь, які з’явилися раніше за богів та демонів. Доля, Смерть, Сон, Руйнування, Пристрасть, Розпач та Божевілля виникли з появою перших розумних істот разом з їхніми бажаннями, страхами та емоціями. Коли перша жива істота заснула, народився Морфей, який відтоді керує виміром жахів і снів. Але на початку XX століття британський окультист заточив його у магічну в’язницю, а підлеглі Сну кошмари вирвалися на волю. Щоб відновити рівновагу між світами сну й дійсності, Морфей має вибратися з клітки, зіткнутися з Люцифером (Гвендолін Крісті) в пеклі, зупинити інспірованих кошмарами серійних вбивць в Америці та відновити Королівство снів.
«Я є Грут» (I Am Groot). На Disney + з 10 серпня
Придумати гідну сюжетну арку для персонажа, чиї репліки обмежуються однією фразою «Я є Грут» — непроста задача для сценариста. Раніше Грут — кумедний деревоподібний гуманоїд з фільмів про «Вартових Галактики», якого пускали в кадр, аби розрядити марвелівський пафос, — був неодмінним персонажем, але тільки у зв’язці з єнотом Ракетою. Натомість в серіалі Disney+ маленький Грут солює.
Судячи з трейлера, лексикон небагатослівного героя не збільшився, що звучить як виклик для епохи розмовного преміального телебачення. Проте фани вже жартівливо пророкують авторам серіалу «Оскар» за найкращий сценарій. Ми ж очікуємо майже німе кіно з трохи примітивним гумором.
«Ключі Локків» (Locke & Key), 3 сезон. На Netflix з 10 серпня
Серіал «Ключі Локків» базується на графічних романах Джо Гілла, але зі значною редактурою. Адже Гілл — син Стівена Кінга, і у його коміксах завжди було місце для легкої хардкорності та кривавих вбивств. Серіальна ж адаптація навпаки перетворилася на по-затишному готичне фентезі для всієї сім’ї.
Сімʼя Локків перебралася в неовікторіанський маєток, але в США. Крім нетутешнього протягу, в домі заховані ключі, кожен з яких наділяє володаря магічними здібностями. А в поєднанні вони можуть призвести до аномальних катаклізмів. Може, тому за ними і женуться демони.
«Жінка-Халк» (She-Hulk). На Disney+ з 17 серпня
«Жінка-Халк» — проєкт вже четвертої фази студії «Марвел», яка, певно, планує серіалізувати сюжетні арки ще десятків персонажів свого всесвіту. Навіть тих, що, на відміну від фронтменів комікс-гіганта, належать до другого та третього ряду за значущістю. Серед них і Жінка-Халк — відверто кажучи, не найважливіша для коміксної космології героїня, яка, втім, добре вписується в профеміністичну політику Голлівуду.
Сценаристи коміксів часто описують Жінку-Халка — двоюрідну сестру найпершого Халка Брюса Беннера — як нетипову героїню: вона ставиться до своїх надприродних можливостей скоріше як до прокляття, і, на відміну від багатьох супергероїв, не може звикнути до них навіть з роками. Раніше Дженніфер Волкерс (Тетяна Маслані) була адвокаткою зі справ, повʼязаних з супергероями, мутантами й надлюдьми. Та після переливання крові з гамма-частками від свого брата вона перетворюється на двометрову жінку з зеленою шкірою. Разом з суперздібностями у Волкерс зʼявляються і антагоністи: Титанія (Джаміла Джаміл) та Огида (Тім Рот).
«Дом Дракона» (House of the Dragon). На HBO з 21 серпня
Перед «Домом Дракона» стоїть кілька амбіційних завдань: а) не стати ще одною «Грою престолів», але мати більше драконів; б) виступити не просто поточним спін-оффом, а автономним сателітом головного твору Джорджа Мартіна; в) можливо, навіть стати популярнішою за родоначальне шоу, як це було, наприклад, з «Краще дзвоніть Солу», що переграв «Пуститися берега».
Події серіалу відбуваються приблизно за 170 років до «Пісні льоду і полум’я». Клан Таргарієнів займає престол — здебільшого через союз з драконами. Як ми пам’ятаємо, Денерис Таргарієн було достатньо трьох драконів, аби підкорити світ — та в її предків буде аж 17 монстрів (в першому сезоні, як пообіцяв шоураннер Мігель Сапочник, покажуть девʼятьох). Але, попри тотальне господство, в клані назріває боротьба за владу — разом із претендентами на трон воюватимуть і підлеглі їм дракони.
«Пацієнт» (The Patient). На Hulu з 30 серпня
Сем Фортнер (Донал Глісон) — новий пацієнт психотерапевта Олександра Штрауса (Стів Карелл) — перераховує власні симптоми і ментальні проблеми: невпевненість в собі, страх терапії, брак контролю над люттю. Штраус запевняє: якщо пацієнт знайшов в собі сили прийти на сеанс, це вже перший крок на шляху до одужання.
Та Фортнер не такий вже й звичайний пацієнт. Він серійний вбивця, який монополізує увесь робочий час Штрауса, а потім і краде психотерапевта, щоб той допоміг йому подолати імпульс до вбивства. Виглядає наче психотерапевтична версія Кінгової «Мізері», не інакше.
«Андор» (Andor). На Disney+ з 31 серпня
Як і з усіма мультивсесвітами, «Зоряним війнам» не завадила б схематична карта, аби прояснити заплутану хронологію фільмів/серіалів/приквелів/сиквелів/мідквелів тощо. До того ж світ Джорджа Лукаса належить до мультимодальних проєктів, де сюжети одного мультивсесвіту співіснують одразу в фільмах, серіалах, коміксах, відеоіграх і романах.
Тож у випадку з «Андором» важливо розуміти, в якій саме хронологічній точці він перебуває. Новий серіал Disney+ — це приквел до фільму «Бунтар Один», події якого відбуваються за 5 років до сюжету повного метра. Однойменним героєм проєкту виступає Кассіан Андор — професійний крадій, який стає на шлях революціонера за часів формування Альянсу Повстанців, що протистоїть Галактичній Імперії.