Що дивитися в серпні 2022 року? Нові серіали: вибір Заборони

Danyyl Lekhovitser

Повернення всесвіту «Гри престолів», довгоочікувана екранізація культового фентезі Ніла Геймана та історії нових і давно знайомих героїв «Зоряних війн» і «Марвела» — випусковий редактор Заборони Даниил Леховіцер зібрав найочікуваніші премʼєри та продовження серіалів, які можна побачити на стримінгах вже у серпні.


«Пісочний чоловік» (The Sandman). На Netflix з 6 серпня

Свого до часу — тобто починаючи з 1990-х — до екранізації десятитомного фентезі-коміксу Ніла Геймана намагалися підступитися Террі Гілліам, Роджер Евері, Джеймс Менголд і Джозеф Гордон-Левітт. Та зрештою проєкт дістався авторам «Блейд-2» та «Диво-жінки», які реалізували його для стримінгу.

Морфей або Сон (Том Старрідж) — один з сімох Безкінечних, міфічних створінь, які з’явилися раніше за богів та демонів. Доля, Смерть, Сон, Руйнування, Пристрасть, Розпач та Божевілля виникли з появою перших розумних істот разом з їхніми бажаннями, страхами та емоціями. Коли перша жива істота заснула, народився Морфей, який відтоді керує виміром жахів і снів. Але на початку XX століття британський окультист заточив його у магічну в’язницю, а підлеглі Сну кошмари вирвалися на волю. Щоб відновити рівновагу між світами сну й дійсності, Морфей має вибратися з клітки, зіткнутися з Люцифером (Гвендолін Крісті) в пеклі, зупинити інспірованих кошмарами серійних вбивць в Америці та відновити Королівство снів. 

«Я є Грут» (I Am Groot). На Disney + з 10 серпня

Придумати гідну сюжетну арку для персонажа, чиї репліки обмежуються однією фразою «Я є Грут» — непроста задача для сценариста. Раніше Грут — кумедний деревоподібний гуманоїд з фільмів про «Вартових Галактики», якого пускали в кадр, аби розрядити марвелівський пафос, — був неодмінним персонажем, але тільки у зв’язці з єнотом Ракетою. Натомість в серіалі Disney+ маленький Грут солює. 

Судячи з трейлера, лексикон небагатослівного героя не збільшився, що звучить як виклик для епохи розмовного преміального телебачення. Проте фани вже жартівливо пророкують авторам серіалу «Оскар» за найкращий сценарій. Ми ж очікуємо майже німе кіно з трохи примітивним гумором.

«Ключі Локків» (Locke & Key), 3 сезон. На Netflix з 10 серпня

Серіал «Ключі Локків» базується на графічних романах Джо Гілла, але зі значною редактурою. Адже Гілл — син Стівена Кінга, і у його коміксах завжди було місце для легкої хардкорності та кривавих вбивств. Серіальна ж адаптація навпаки перетворилася на по-затишному готичне фентезі для всієї сім’ї.

Сімʼя Локків перебралася в неовікторіанський маєток, але в США. Крім нетутешнього протягу, в домі заховані ключі, кожен з яких наділяє володаря магічними здібностями. А в поєднанні вони можуть призвести до аномальних катаклізмів. Може, тому за ними і женуться демони.

«Жінка-Халк» (She-Hulk). На Disney+ з 17 серпня

«Жінка-Халк» — проєкт вже четвертої фази студії «Марвел», яка, певно, планує серіалізувати сюжетні арки ще десятків персонажів свого всесвіту. Навіть тих, що, на відміну від фронтменів комікс-гіганта, належать до другого та третього ряду за значущістю. Серед них і Жінка-Халк — відверто кажучи, не найважливіша для коміксної космології героїня, яка, втім, добре вписується в профеміністичну політику Голлівуду.  

Сценаристи коміксів часто описують Жінку-Халка — двоюрідну сестру найпершого Халка Брюса Беннера — як нетипову героїню: вона ставиться до своїх надприродних можливостей скоріше як до прокляття, і, на відміну від багатьох супергероїв, не може звикнути до них навіть з роками. Раніше Дженніфер Волкерс (Тетяна Маслані) була адвокаткою зі справ, повʼязаних з супергероями, мутантами й надлюдьми. Та після переливання крові з гамма-частками від свого брата вона перетворюється на двометрову жінку з зеленою шкірою. Разом з суперздібностями у Волкерс зʼявляються і антагоністи: Титанія (Джаміла Джаміл) та Огида (Тім Рот).

«Дом Дракона» (House of the Dragon). На HBO з 21 серпня

Перед «Домом Дракона» стоїть кілька амбіційних завдань: а) не стати ще одною «Грою престолів», але мати більше драконів; б) виступити не просто поточним спін-оффом, а автономним сателітом головного твору Джорджа Мартіна; в) можливо, навіть стати популярнішою за родоначальне шоу, як це було, наприклад, з «Краще дзвоніть Солу», що переграв «Пуститися берега».

Події серіалу відбуваються приблизно за 170 років до «Пісні льоду і полум’я». Клан Таргарієнів займає престол — здебільшого через союз з драконами. Як ми пам’ятаємо, Денерис Таргарієн було достатньо трьох драконів, аби підкорити світ — та в її предків буде аж 17 монстрів (в першому сезоні, як пообіцяв шоураннер Мігель Сапочник, покажуть девʼятьох). Але, попри тотальне господство, в клані назріває боротьба за владу — разом із претендентами на трон воюватимуть і підлеглі їм дракони. 

«Пацієнт» (The Patient). На Hulu з 30 серпня

Сем Фортнер (Донал Глісон) — новий пацієнт психотерапевта Олександра Штрауса (Стів Карелл) — перераховує власні симптоми і ментальні проблеми: невпевненість в собі, страх терапії, брак контролю над люттю. Штраус запевняє: якщо пацієнт знайшов в собі сили прийти на сеанс, це вже перший крок на шляху до одужання. 

Та Фортнер не такий вже й звичайний пацієнт. Він серійний вбивця, який монополізує увесь робочий час Штрауса, а потім і краде психотерапевта, щоб той допоміг йому подолати імпульс до вбивства. Виглядає наче психотерапевтична версія Кінгової «Мізері», не інакше. 

«Андор» (Andor). На Disney+ з 31 серпня

Як і з усіма мультивсесвітами, «Зоряним війнам» не завадила б схематична карта, аби прояснити заплутану хронологію фільмів/серіалів/приквелів/сиквелів/мідквелів тощо. До того ж світ Джорджа Лукаса належить до мультимодальних проєктів, де сюжети одного мультивсесвіту співіснують одразу в фільмах, серіалах, коміксах, відеоіграх і романах.

Тож у випадку з «Андором» важливо розуміти, в якій саме хронологічній точці він перебуває. Новий серіал Disney+ — це приквел до фільму «Бунтар Один», події якого відбуваються за 5 років до сюжету повного метра. Однойменним героєм проєкту виступає Кассіан Андор — професійний крадій, який стає на шлях революціонера за часів формування Альянсу Повстанців, що протистоїть Галактичній Імперії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору