Читаєте зараз
Що почитати дітям на канікулах: вісім найкращих книжок 

Що почитати дітям на канікулах: вісім найкращих книжок 

Аксінья Пригеба

Ми б всі хотіли, аби наші діти весняні канікули провели на дворі, граючи в м’яч чи танцюючи так, ніби ніхто не бачить. Але зараз вони вимушені перебувати в укриттях: і книги — один зі способів відволікти і їх, і себе від тривожних думок.

Аби спрямувати розум в світлі речі, пропонуємо топ книжок для дітей, які стали бестселерами національної книжкової платформи Yakaboo.


Малим дітям про все на світі. Енциклопедія в казках, Сашко Дерманський

У своєму фірмовому стилі Сашко Дерманський невимушено й цікаво, зрозуміло й захопливо відповідає на численні запитання маленьких чомучок: куди поспішають струмки, де народжується грім, звідки взявся метелик, куди зникають калюжі — та багато-багато інших. Книга Малим дітям про все на світі. Енциклопедія в казках подарує дорослим і малечі приємний час теплого родинного спілкування, збагатить уявлення дітей про довкілля і навчить їх ставитися до всіх і всього з любов’ю та розумінням.

Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами, Іван Малкович, Софія Ус

Це навдивовижу красива у всіх сенсах дитяча казка, від якої ваш малюк буде в захваті. Вона має всі шанси стати його найулюбленішою, і довгий час обіцяє царювати на особистій книжковій полиці вашої малечі. Причому заслужено, тому як добрий, повчальний текст легко сприймається і запам’ятовується, веселі персонажі цікаві та близькі кожній дитині, а від пригод маленького зайченяти у великому місті і зовсім захоплює подих. Звичайно ж, спочатку вухатий малюк трохи розгубився, але заради одужання своєї мами він готовий стати сильним і рішучим. Словом, читайте казку «Велике місто, маленький кролик, або Мед для мами» разом з дитиною.

Джуді Муді. Книжка 1, Меґан МакДоналд

На вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою, на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний — який завгодно. А ще у неї є молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та «заклятий» друг Френк Перл. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, вчаться тішитися маленьким і великим радощам. А головне — вони неодмінно подарують усім читачам усмішку!

Обкладинка книги Меґан МакДоналд Джуді Муді. Книжка 1. Надано: Yakaboo

Гаррі Поттер і філософський камінь, Джоан Роулінг

Перша частина пригод Гаррі Поттера — книга №1 для маленьких читачів. Саме вона сколихнула хвилю любові до читання, яка захопила цілий світ! Такого успіху не мала жодне художнє видання, доки 1997 року на полицях англійських магазинів не з’явилася перша книга Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь».

Сирота, на ім’я Гаррі, живе під сходами у будинку дядька та тітоньки Дурслі. Він поки що не знає, як потрапити на платформу дев’ять і три чверті, користуватися чарівною паличкою, та літати на мітлі. Але одного разу до нього прилетить сова із загадковим листом, який запрошує його до навчання у Школі Чарів та Чаклунства, і з того дня його життя докорінно зміниться…

Варто було лише потрапити до магічного світу, як непоказний сором’язливий хлопець стає у центрі уваги, бо він, виявляється, Хлопчик-який-вижив.

Тепер на юного чарівника чекають захопливі пригоди у Гоґвортсі, справжні друзі та смертельна небезпека від давнього ворога його сім’ї. Чи стане йому до снаги боротьба зі злими чарами?..

Перекладена книга «Гаррі Поттер і філософський камінь» українською мовою у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Над перекладом працював поет та публіцист Віктор Морозов, якого вважають кращим перекладачем Джоан Роулінг.

Чарлі і шоколадна фабрика, Роальд Дал

Бідного хлопчика, який на кожен день народження отримував у подарунок лише маленький шоколадний батончик, чекає дивовижна пригода, адже його доброта є прикладом для інших, а добро завжди отримує свою нагороду.

Хоча, можливо, цей сюжет вам уже знайомий, адже Чарлі і шоколадна фабрика відома за фільмом. Але усім прихильникам творчості суперпопулярної Джоан Ролінґ, без сумніву, буде цікаво познайомитися з цією книжкою, автора якої, Роальда Дала, заведено вважати літературним батьком відомої письменниці.

Тореадори з Васюківки, Всеволод Нестайко

Культовий твір, який увійшов до переліку золотої класики української літератури. Свого часу повість «Тореадори з Васюківки» була включена до обов’язкової шкільної програми. Книга відзначена у «Почесному списку Андерсена» і перекладена двадцятьма мовами. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії серія веселих оповідань часом доводить читачів до нестримного сміху.

Книга Всеволода Нестайка хоч і створювалася з розрахунком на дитячу та юнацьку аудиторію, але і будь-яка доросла людина, ознайомившись зі змістом пригодницьких історій, прийде у захват і зарядиться відмінним настроєм.

Обкладинка книги Всеволода Нестайка Тореадори з Васюківки. Надано: Yakaboo

Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей, Бодо Шефер

Не знаєте, як навчити свого малюка культурі поводження з грошима? Не страшно. Ця книга обов’язково навчить вашу дитину ставитися до грошей шанобливо. Історія, викладена в ній, написана відомим фінансовим консультантом Бодо Шефером. Дівчина Кіра рятує собаку, на ім’я Мані. І в результаті дізнається від нього кілька дуже важливих правил, завдяки яким гроші в її житті будуть завжди.

Кіра настільки опанувала фінансові премудрості, що незабаром сама взялася допомагати людям правильно розпоряджатися грошима. Подаруйте Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей українською мовою своєму малюкові і незабаром ви помітите, наскільки ощадливою стала ваша дитина.

Малечі про інтимні речі, Юлія Ярмоленко

Ця книга розповідає про дуже важливі речі — органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

Тож на які питання відповість Малечі про інтимні речі:

  • як правильно називаються статеві органи і як вони влаштовані;
  • що таке правила інтимної гігієни і чому вони такі важливі;
  • як правильно ходити в туалет і поводити себе в громадських вбиральнях;
  • чому виникає ерекція і що таке менструація;
  • звідки беруться діти?

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій