Читаєте зараз
Що взяти із собою в гори влітку: чекліст

Що взяти із собою в гори влітку: чекліст

Ilona Kivva
Автор:

Гори — це про красу, єднання з природою та неймовірні емоції. А ще це про ретельну підготовку. Без базових речей і спорядження ваш похід не принесе задоволення. Ви можете підібрати все для активного відпочинку в горах на сайті One-Click в Україні.

Одяг і взуття

Погода в горах навіть улітку нестабільна. Тож і одяг необхідно вибирати на всі випадки. Що варто взяти:

  • легку футболку й шорти;
  • сорочку з довгими рукавами й штани;
  • худі й дощовик;
  • кепку чи панамку.

Взуття має бути зручним. Особливо приділяйте увагу циркуляції повітря й фіксації ноги. Потрібні товста підошва та гарне зчеплення з різними поверхнями.

Документи, засоби гігієни й аптечка

Необхідно взяти документи, що підтверджують особу. Якщо є медичний страховий поліс, його теж беріть. Можете покласти це у водозахисний zip-пакет. Бажано додати й контакти близьких людей на випадок форс-мажорів.

Основні засоби гігієни:

  • зубна паста й щітка;
  • мило й шампунь;
  • сонцезахисний крем;
  • вологі й сухі серветки.

Складіть у аптечку таблетки, які можуть знадобитися в повсякденному житті. Також додайте крем проти опіків і пластир на випадок мозолів. Візьміть і захист від комах, а також сонцезахисні окуляри.

Вода та їжа

Влітку важливо підтримувати водний баланс організму. Тож беріть із собою багато води, а на випадок, якщо вона закінчиться, — засоби для очищення рідини. Їх продають у формі таблеток для знезараження чи фільтрів. З їжі в гори можна взяти сухофрукти, горішки, поживні снеки. Важливо вибирати продукти, що не зіпсуються на спеці й нададуть вам енергію.

Засоби для навігації

Якщо мандруєте самостійно, загубитися дуже просто. Тож бажано взяти декілька різних засобів, що допоможуть орієнтуватися на місцевості. Це мапа, компас і прилади з GPS. Варто заздалегідь вивчити особливості місцевості.

Додайте до цього переліку й особисті речі: смартфон, повербанк чи фотоапарат. Залишилося це компактно вкласти в місткий рюкзак. Приділяйте увагу правильному екіпіруванню, аби похід у гори був комфортним і безпечним.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій