Читаєте зараз
Схід та південь: в Міноборони означили головне на фронті у серпні 2023 року

Схід та південь: в Міноборони означили головне на фронті у серпні 2023 року

Анастасія Бодюл

Українські захисники в надважких умовах протягом тижня 31 липня—6 серпня 2023 року не дають російській армії просуватися на Донбасі та продовжують наступ на півдні, йдеться в підсумковому зведенні Міністерства оборони.

«Тиждень, що минув, був вкрай складним. Ворог кинув усі сили, аби зупинити наш наступ. Схід був епіцентром бойових дій. Відчутно збільшилась кількість ворожих обстрілів: близько 9 000 за тиждень з використанням близько 500 000 боєприпасів», — зазначила заступниця очільника МО України Ганна Маляр.

Важкі бої тривають на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Ворог намагався знайти слабкі місця в обороні, штурмувати і атакувати, аби відновити втрачені позиції — все під щільним вогнем і з мінуванням. Росіяни пробували зупинити Сили оборони на південному фланзі  Бахмутського напрямку; встановити повний контроль над Красногорівкою та Мар’їнкою; оточити Авдіївку. Усюди противник зазнав поразки. 

«На Мелітопольському та Бердянському напрямках продовжується наступ. Ворог серйозно укріплює оборонні рубежі. І наші війська зараз стикаються не лише з мінуванням, але й з бетонним інженерним укріпленням ключових панівних висот. Це суттєво ускладнює просування», — підкреслила Маляр.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій