Читаєте зараз
Школа сучасної концептуальної фотографії: MYPH святкує 5-річчя

Школа сучасної концептуальної фотографії: MYPH святкує 5-річчя

Іван Скорина
Школа сучасної концептуальної фотографії: MYPH святкує 5-річчя
  • Професійний заклад засновано в травні 2018 року в Миколаєві.
  • Випускники отримують теоретичні та практичні знання від досвідчених лекторів.
  • Школа організувала та взяла участь у кількох десятках українських та міжнародних виставках.

За п’ять років MYPH закінчили понад 250 студентів. Для багатьох із них це був перший крок у творчій кар’єрі, для інших — навчання стало відправною точкою неминучих змін усталеного підходу до фотографії. 

Заборона розповідає про школу та її засновника, друга нашого медіа.


MYPH: чому вчать у школі фотографії

Школа концептуальної та арт фотографії MYPH була заснована у 2018 році Сергієм Мельниченком в його рідному місті Миколаїв і швидко стала відомою по всій Україні. Зараз учні школи – це митці, які знаходяться як на території країни, так і за кордоном.

«Заклад спрямований на розширення кола свідомості та розуміння сучасної концептуальної та художньої фотографії серед фотографів. Таким чином, у теорії та на практиці, онлайн та офлайн, і навіть під час війни в Україні, разом із запрошеними лекторами ми ділимося різноманітним мистецьким та комерційним досвідом», — розповідає засновник школи.

Втім, MYPH дає не лише освіту, але й друзів, колектив фотографів-випускників школи, який вже налічує понад 100 активних авторів.

Читати більше новин в Telegram

Студенти виставляються та продають свої роботи в галереях по всьому світу. Багато їхніх творів знаходяться в престижних приватних колекціях далеко за межами України. З 2018 року MYPH організували та взяли участь у понад тридцяти проєктах: виставках, фестивалях, ярмарках в Україні, Польщі, Італії, Німеччині, Франції, Австрії, Угорщині, Нідерландах, США та Норвегії.

Сергій Мельниченко

Народився в 1991 році в Миколаєві, Україна. Фотографією почав займатися в 2009 році. У 2018 році – засновник школи концептуальної та арт фотографії MYPH.

За останні роки взяв участь у понад 150 персональних та групових виставках, ярмарках та фестивалях по всьому світу.

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів у тому числі Leica Oskar Barnack Award Newcomer у 2017 році (Берлін), «Фотограф року» 2012, 2013 та 2016 років (Київ, Україна), «Золота камера» 2012 (Київ, Україна). Шорт-листи Krakow Photomonth у 2013 році та премії Pinchuk Art Center у 2015 році та інші. Учасник Paris Photo, Volta Art Fair, Photo L.A., Photo Basel, Unseen fair тощо.

Номінант на премію Foam Paul Huf Award у 2020 та 2023 роках.

З 2022 року роботи Сергія Мельниченка входять до фонду Alexander Tutsek-Stiftung (Мюнхен, Німеччина). Відібраний до участі у євпропейській платформі для фотографів FUTURES у 2022 році.

Його твори знаходяться в приватних і публічних колекціях у США, Гонконзі, Україні, Польщі, Франції, Німеччині, Бельгії, Литві, Чехії, Японії, Нідерландах, Італії, Швейцарії та інших.

Раніше Заборона розповідала про серію фотографій Сергія Мельниченка, зняту під час пандемії коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій