'
Читаєте зараз
Штати дозволили Норвегії передати ЗСУ додаткові F-16

Штати дозволили Норвегії передати ЗСУ додаткові F-16

Ilona Kivva
Автор:

США дозволили Норвегії передати Україні 22 винищувачі F-16. Також Осло зможе передати двигуни до цих літаків, допоміжні матеріали, тренажери, запчастини та інше відповідне обладнання, пише Nettavisen.

Однак є нюанс: не всі 22 літаки обов’язково мають бути справними% тільки частина з них буде придатна для польотів, а інша — піде на розбір для запчастин.

Як пише видання, частково йдеться про літаки, які ще у грудні 2021 року Норвегія мала продати американській компанії Draken International (12 авіамашин). Схоже, угода не була завершена, і тепер ці літаки можуть відправити в Україну. Журналісти припустили, що 12 із 22 літаків, які схвалені для передачі, є повністю придатними до експлуатації, а от технічний стан ще 10-х невідомий.

Точна дата передачі цієї техніки Києву невідома, однак розслідувачі вважають, цього не станеться до липневого саміту НАТО у Вашингтоні.

У Міністерстві оборони Норвегії журналістам видання підтвердили, що уряд вирішив передати Україні певну кількість F-16 у межах багатонаціональної співпраці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій