Читаєте зараз
Штати визначилися з датою передачею Abrams: знімуть секретну броню

Штати визначилися з датою передачею Abrams: знімуть секретну броню

Ilona Kivva
Автор:

США планують в серпні 2023 року відправити декілька танків Abrams до Німеччини, де вони пройдуть остаточний ремонт та модифікацію (зняття секретних технологій). І вже у вересні перша партія з обіцяної 31 машини встане на полі бою, пише Politico з посиланням на власні джерела в Пентагоні.

«Танки не нові. Перш ніж старіші транспортні засоби можна буде відправити в Україну, їх позбавляють найбільш чутливих технологій, включаючи в деяких випадках секретну броню зі збідненого урану», — зазначили у виданні.

І про намір американців, і про конфігурацію танків стало відомо ще в травні-2023: тоді було розплановано, що українські бійці завершать навчання в Німеччині в серпні, тож очікувалися поставки по завершенню підготовчих процесів. Таким чином буде остаточно завершене формування танкового кулака, який складається з:

  • німецьких Leopard 2;
  • британських Challenger 2;
  • американських M1A1 Abrams.

Міцна броня та потужне озброєння «Абрамсів» могли б допомогти українським військам прорватися на півдні та сході, де є повільне, але просування. Одна з головних задач — Мелітополь на Азовському морі. Суть руху на схід і південь полягає в тому, щоб розділити російські сили, розрізавши сухопутний міст між Росією та окупованим Кримом.

Але російські війська витратили місяці на розкопування добре укріплених позицій на сотнях миль передових позицій, що робить їхнє витіснення важким завданням. Українським військовим не вистачає сучасних винищувачів для підтримки з повітря, через що сухопутні війська залишаються вразливими для атак російських вертольотів і щільного мінометного та артилерійського вогню.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій