Штучний інтелект скоро зрівняється з людським: які перспективи
- Теорія загального ШІ має все більше шансів стати правдою.
- AI від компанії DeepMind самостійно навчився грати у комп’ютерні ігри, а також обіграв чемпіона світу з найскладнішої гри го.
- Інший ШІ приблизно вгадав думки людей, спираючись на показники їхньої мозкової активності. Він також зміг загально описати, що люди бачать і чують.
Штучний інтелект уже виграє в комп’ютерних іграх, робить професійні медичні висновки та ідеально відтворює людський голос. Із часом він також наближатиметься до рівня людського мислення. За словами деяких науковців, AI зможе розуміти зміст слів, а не лише формально відтворювати їх.
Заборона розповідає про стрімкий розвиток технології та її перші спроби читати думки.
Дослідження ШІ у Google DeepMind
Технологія зовсім скоро буде не менш потужною, ніж людський інтелект. Так званий AGI (artificial general intelligence, загальний штучний інтелект) — концепція про те, що штучний інтелект може дорости до когнітивних здібностей людини — скоро може стати реальністю, адже розвиток технології прискорюється, зауважує в інтерв’ю The Wall Street Journal керівник компанії DeepMind Деміс Хассабіс.
Одна з програм компанії з нуля навчилася грати в 49 різних відеоігор Atari, просто побачивши їх на екрані, а інша — у культову хоррор-стрілялку Quake III Arena. Штучний інтелект DeepMind також діагностував захворювання очей не гірше за професійних лікарів та передбачав складні 3D-форми білків в межах дослідження нових форм ліків. Найбільше уваги до Діпмайнда привернула AlphaGo — розробка, що виграла матч у стратегічну настільну гру го у чемпіона світу Лі Седоля у 2016 році.
Діпмайнд створив систему синтезу мовлення WaveNet, яку використовують у Google Assistant, продукті Cloud Text-to-Speech і Google Duo. У 2014 році лабораторію штучного інтелекту купив Google (за $500 млн), щоб зміцнити свої сервіси з допомогою AI. Хассабіс є керівником підрозділу, що об’єднав його компанію з окремим відділом досліджень штучного інтелекту Google Brain.
Читати більше новин в TelegramЕксперимент: AI читає думки
Вчені з Техаського університету в Остіні розробили семантичний декодер на штучному інтелекті, схожий на модель Transformator, яку використовують у GPT від OpenAI і Bard від Google. Система може перетворити мозкову діяльність людини у потік тексту, пише The New York Times із посиланням на дослідження у журналі Nature Neuroscience.
У дослідженні брали участь троє людей, які 16 годин поспіль слухали подкасти в той час, як їхній мозок був підключений до сканера магнітно-резонансної томографії (МРТ). Пристрій фіксував мозкову активність учасників, а ШІ мав співвіднести її зі словами та фразами, які вони чули. Система представила скрипт, в якому майже кожне слово було не на своєму місці, але зміст зберігся.
Окремо учасників попросили мовчки уявити, як вони розповідають якусь історію: AI також зміг вловити її суть. На останньому етапі люди дивились коротку анімацію без звуку, а штучний інтелект зміг приблизно описати, що вони бачать.
Результат свідчить про те, що декодер фіксував не лише слова, а й значення. «Це не просто мовний стимул. Ми підбираємося до сенсу, уявлення про те, що відбувається. І той факт, що це можливо, дуже захоплює», — каже дотичний до дослідження нейробіолог Олександр Хут.
Ця технологія може допомогти у спілкуванні людям, які є розумово здібними, але фізично не можуть говорити, наприклад, після інсульту. Перевага декодування мови в тому, що вона є неінвазивною, тобто не вимагає вживлення будь-яких імплантів у тіло пацієнта.
Раніше Заборона розповідала про роботів-убивць та іншу небезпеку, яку може нести штучний інтелект.
Читати більше новин в Telegram